آغاز هفته وحدت
1389/11/04 19:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

اظهار نظر کوثری درباره نامه رییس جمهور

**کوثری با اشاره به نامه رئیس جمهور به نمایندگان مجلس، گفت: حق احمدی‌نژاد برای اعتراض به رفتار غیرقانونی مجمع تشخیص مصلحت نظام محفوظ است.

محمد اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران و عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت‌وگو با فارس به نامه رئیس جمهور به یکایک نمایندگان مجلس که در آن از رفتار مجمع تشخصیص مصلحت نظام انتقاد شده است، اظهار داشت: به نظر من، آقای رئیس جمهور حق دارد که به مجمع تشخیص مصلحت نظام اعتراض کند چرا که این مجمع وظایف قانونی خود را انجام نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام موظف است موارد اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان را مورد بررسی قرار دهد، افزود: مطرح کردن بحث سوم در مجمع تشخیص مصلحت نظام خلاف صریح قانون اساسی است و اعضای مجمع باید نسبت به این موضوع هوشیار باشند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به بحث انتخاب رئیس بانک مرکزی و اختلاف مجلس با شورای نگهبان درباره نحوه انتخاب رئیس بانک مرکزی، گفت: اختلافی که بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان قانون اساسی بر سر انتخاب رئیس بانک مرکزی پیش آمده بود طبق قانون به مجمع قانون مصلحت نظام رفت اما مجمع تشخیص "بر خلاف قانون " نظری مغایر با نظر مجلس و شورای نگهبان ارائه کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید فکری به حال اقدامات غیرقانونی مجمع تشخیص مصلحت نظام کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet