هدر اصلی
1389/11/06 14:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر:

کشورهای 1+5صادق نیستند

**نماینده دشتستان و رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت:بررسی فرایند مذاکرات هسته ای ایران با نمایندگان کشورهای ۱+۵نشان می دهد، این کشورها صادق نیستند.

ایوب پاپری مقدم در گفت وگو با ایرنا افزود:کشورهای 1+5 در مذاکرات خود موضوع گفت وگو و تعامل را مطرح می کنند اما در عمل با صدور قعطنامه، ضد انسانی ترین تحریم ها را علیه جمهوری اسلامی انجام می دهند.

وی اظهارداشت:مدعیان دورغین دفاع از حقوق بشر، کشورهایی که با آنها همسو نیستند را با تحریم قطعاتی که به طور مستقیم با جان انسان ها ارتباط دارد در تنگنا قرار می دهند.

این نماینده مجلس بااشاره به تحریم ایران برای تامین قطعات هواپیما گفت: این امر نشان می دهد که آنان در گفتار و عملشان تناقض فاحش دیده می شود.

عضو کمیسیون سیاست داخلی وامورشوراهای مجلس شورای اسلامی گفت:جمهوری اسلامی ایران همواره بر صلح آمیز بودن فعالیت هایش تاکید کرده است و دنیا نیز باید ایران را به عنوان یک قدرت هسته ای بپذیرد.

پاپری مقدم با اشاره به تغییر رویکرد کشورهای 1+5با ایران از کنفرانس های ژنو تا استانبول ادامه داد:آنها هرچند دریافته اند که فعالیت های هسته ای ایران صلح آمیز است اما می خواهند کشور ما تحت مدیریت آنها روند برنامه های هسته ای خود را پیش ببرد.

وی گفت: این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل است و درچارچوب منافع ملی خود عمل می کند.

پاپری مقدم اظهارداشت: جمهوری اسلامی اهل منطق، گفت وگو و تعامل است و در مذاکرات خود نیز از موضع قدرت نه ضعف برای احقاق حقش عمل می کند.

وی گفت: فعالیت های هسته ای نمادی از پایداری و اراده ملت ایران است که توسط مسوولان نظام تعقیب می شود و مجلس شورای اسلامی نیز در راستای تحقق این مهم به صورت کامل متولیان امور را حمایت می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet