آغاز هفته وحدت
1389/11/06 14:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی صدر:

صالحی سابقه‌ای موفق در عرصه روابط بین‌الملل دارد

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: صالحی سابقه ای موفق، تاثیرگذار و کارنامه ای خوب در عرصه سیاست خارجی و ارتباطات بین الملل دارد.

موید حسینی صدر، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، با اشاره به معرفی صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی امورخارجه گفت: صالحی از تحصیلات خوب و سابقه کاری مناسب در این زمینه برخوردار است و با فضای خارج از کشور آشنایی خوبی دارد بنابراین فرد مناسبی برای این مسئولیت به نظر می رسد.

وی با اشاره به اینکه صالحی پتانسیل ها و مشکلات کشور را خوب می شناسد و به دلیل روابطی که در مسیر پرونده هسته ای کشور داشته است با این موارد به خوبی آشنا است، اظهارداشت: صالحی روابط خارجی مثبت واثرگذاری در بحث های هسته ای داشته است و اطلاعات خوبی در تمامی ارتباطات بین المللی و حتی تجاری دارد.

حسینی صدر با اشاره به اینکه تنها نکته منفی در کارنامه صالحی سیاسی نبودن وی است، افزود: وزرای امورخارجه باید افرادی سیاسی باشند که دو پهلو سخن می گویند در حالی که صالحی فردی علمی است و واقعیت ها را می گوید و این مورد در ارتباطات سیاسی نقطه ضعف محسوب می شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: راستگویی صالحی در فضای وزارت امورخارجه نمی تواند خوب ارزیابی شود و صالحی باید تمرنی سخن گفتن کند تا مطابق شیوه های حاکم در فضای سیاسی کشور عمل کند.

وی تاکید کرد: صالحی رای اعتماد بالایی از مجلس کسب می کند چرا که نمایندگان از عملکرد متکی راضی نبودند و نقدهای زیادی به عملکرد وی داشته اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet