هدر اصلی
1387/05/16 15:43:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس در جشن میلاد شهدای استان قم، :

دولت باید تئوری مناسبی برای حل مشکلات اقتصادی داشته باشد

رئیس مجلس ساماندهی وضع اقتصاد، ایجاد اشتغال و کنترل تورم را از مهم‌ترین مسائل کشور دانست و گفت:‌ دولت باید تئوری مناسبی برای حل این مشکلات داشته باشد.

به گزارش خانه ملت، جشن میلاد 6000 شهید استان قم، با عنوان جشن میلاد عرشیان با حضور رییس مجلس شورای اسلامی در مجتمع امام خمینی قم برگزار شد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در این مراسم ضمن بیان اینکه ساماندهی وضع اقتصاد، ایجاد اشتغال و کنترل تورم از مهم‌ترین مسائل کشور است، افزود: سند چشم‌انداز 20 ساله نظام و اصل 44 قانون اساسی این تئوری را ارائه کردند و فقط باید اجرایی شود.

وی تزریق پول به اقتصاد کشور را باعث افزایش تورم دانست و ادامه داد: ما نباید به دنبال اقتصاد کمیته‌ امدادی باشیم، بلکه باید همه مردم را در اقتصاد کشور مشارکت دهیم .

لاریجانی با اشاره به مشکلات ناشی از تورم و‌ بیکاری در کشور،‌ یکی از مهم‌ترین وظایف وزیر اقتصاد را ریشه‌کنی تورم، ساماندهی بانک‌ها و توسعه کشور با اصول علمی عنوان کرد و افزود: وزیر اقتصاد باید نگاه همه جانبه‌ای به توسعه کشور داشته باشد و البته مجلس در کنار رای اعتماد خود، انتظاراتی را نیز از دولت و وزارتخانه‌ها دارد.

رییس مجلس همچنین دراین مراسم به برنامه‌های مجلس در روز گذشته و دادن رای اعتماد به وزرای پیشنهادی اشاره کرد و گفت: در مجلس یک روز پرکار و سنگین را پشت سر گذراندیم و اعتبار‌نامه سه وزیر پیشنهادی دولت مورد بررسی قرار گرفت و مجلس نیز به این سه وزیر پس از شش ساعت بحث و بررسی رای اعتماد داد تا بتوانند وظایف محوله را با سرعت بیشتری دنبال کنند.

وی با اشاره به شرایط کنونی منطقه گفت: این رای اعتماد مجلس به سه وزیر، حامل پیامی به همگان است و آن اینکه مجلس همراه و همگام دولت از حقوق ملت دفاع می‌کند .

لاریجانی با تاکید بر این‌که مجلس به وظیفه نظارتی خود عمل خواهد کرد، گفت: مجلس با کسی رو دربایستی ندارد و همانگونه که از دولت و وزرا حمایت کرده، نظارت جدی نیز بر عملکردها خواهد داشت و اگر وزیری برنامه‌های خود را به درستی اجرا نکند، از ابزار نظارتی مجلس استفاده خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات شهر قم تصریح کرد: در شهر قم طرح‌های مختلفی به اجرا در آمده است و با توجه به این‌که پشتوانه مالی لازم را نداشته به سرانجام نرسیده است و این مسئله باعث بروز تورم می‌شود.

وی همچنین به وضعیت صنعت گران قم نیز اشاره کرد و گفت: صنعتگران درحال حاضر با مشکلاتی از جمله درخصوص دریافت تسهیلات بانکی مواجه هستند که امیدواریم این مساله به زودی حل شود.

رییس مجلس درادامه به خشکسالی به عنوان یکی از مشکلات استان قم اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تامین و اختصاص اعتبار قم هرچه سریعتر مشکلات کشاورزان و دامداران را مسولان استان بتوانند رفع نمایند.

وی افزود: دراین زمینه مسولان مربوطه استان باید فعلا مبالغی را به خسارت دیدگان پرداخت نمایند تا اعتبارات مورد نظر دراختیار قم قرار گیرد.

لاریجانی یادآور شد: با هماهنگی با وزیر کشاورزی نماینده وی نیز به این استان سفر کرده تا راهکارهای کمک به دامداران و کشاورزان بررسی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet