انتخابات ریاست جمهوری
1386/05/17 12:19:00
سرویس صحن

موافقت مجلس با یک فوریت طرح اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه بک یک فوریت طرح اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت در صورت تصویب نهایی این طرح دستگاه‌های اجرایی مجازند در پروژه‌های واگذاری نسبت به تفویض اختیار لازم به بسیج سازندگی اقدام و در جهت محرومیت زدایی، عمران و آبادانی روستا و مناطق مرحوم، غنی سازی اوقات فراغت جوانان در عرصه‌های کار، تلاش و بهره برداری از توانایی آنها، توسعه و بسط فرهنگ سازندگی در بین جوانان، کمک به دولت در توسعه سازندگی معنوی و مادی کشور به ویژه در طرح‌های عام المنفعه، افزایش توان فنی و تجربی جوانان داوطلب و بسیجیان و ایجاد فضای مناسب برای تمرین در فعالیت های گروهی و کمک به رفع مشکل اشتغال جوانان اقدام نمایند.

رشید جلالی نماینده کرج در دفاع از فوریت این طرح گفت: این طرح به منظور به کارگیری ظرفیت 5/1 میلیون نفری بسیج ارائه شده تا این مجموعه بتواند در کنار وزارتخانه‌ها، موسسات و نهادهای دولتی و عمومی، شرکت‌ها و موسساتی که مشمول قانون برآنها مستلزم ذکر نام است متناسب با میزان آمادگی بسیج سازندگی بخشی از فعالیت‌ها، طرح‌ها و پروژه‌های تملک دارایی زودبازده، کم بازده، امدادی، فرهنگی و مردم یاری خود را با استفاده از نیروهای داوطلب بسیجی و مردمی، جوانان و متخصصین سازمان یافته، توسط بسیج سازندگی نیروی مقاومت بسیج اجرا نمایند.

اما بیژن شهبازخانی نماینده ملایر در مخالفت با فوریت این طرح آن را مغایر با بند (ب) ماده 139 قانون برنامه چهارم دانست و افزود: در واقع با تصویب این طرح مجلس به تشکیل سازمان جدیدی تحت عنوان بسیج سازندگی رای داده است.

وی افزود: با این اقدام داریم بسیج که یک نیروی مردمی است را دولتی می‌کنیم و با این کار در جهت خلاف اصل 44 و بزرگ شدن بدنه دولت قدم برمی‌داریم.

شهبازخانی تصریح کرد: شان بسیج فراتر از آنست که در حد یک پیمانکار کارهای عمرانی کوچک شود.

این گزارش می‌افزاید: در ادامه رای گیری برای فوریت طرح اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی و نیروی مقاومت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد که در نهایت با 107 رای از 200 رای به تصویب مجلس رسید.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet