هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

با حضور وزیر راه در کمیسیون عمران، آخرین وضعیت ناوگان هوایی کشور بررسی شد

سرویس کمیسیون ها
کمیسیون عمران با حضور وزیر راه و معاونان و هم‌چنین معاون هواپیمایی کشور و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی برای بررسی آخرین وضعیت ناوگان هوایی کشور تشکیل جلسه داد.
چهارشنبه 17 مرداد 1386 ساعت 11:26

 

در جلسه روز سه شنبه کمیسیون، درباره محدودیت‌هایی که برای خودروها و سواری‌ها پیش آمده و تقاضای بیشتری را به شرکت‌های هواپیمایی جهت جابه جایی مسافران تحمیل کرده است، بحث و گفت‌وگو شد.

هم‌چنین درخصوص پایین بودن نرخ بلیط هواپیماها و تعدیل نشدن آن که ضربه‌های جبران‌ناپذیری به شرکت‌های هواپیمایی در این زمینه وارد می‌کند، بحث شد.

بنابر این گزارش بر اساس بررسی‌ها و پیگیری‌های شورای عالی هواپیمایی درباره افزایش نرخ بلیط قرار بر این شد تقریبا به طور متوسط تغییرا ت 20 درصدی بر حسب مسیر‌ها در نرخ بلیط هواپیما ایجاد شود و افزایش یا کاهش نرخ بلیط هواپیماها بر اساس اولویت‌هایی چون مناطق محروم، جاهایی که مسافران زیادی سفر می‌کنند و هم‌چنین به پر یا خالی بودن صندلی‌ها معین گردد.

هم‌چنین در گزارش ارائه شده سازمان هواپیمایی، از نظر تعمیر ناوگان هوایی اقدامات خوبی صورت گرفته، به طوری که درصدد افزودن هواپیماهای متعدد به ناوگان هستند که در این زمینه مذاکرات خوبی با شرکت‌های معتبر دنیا انجام گرفته و شاید در آینده نزدیک بیش از 10 فروند هواپیما وارد ناوگان هوایی شود تا کمبودها را در این زمینه جبران کند.

در این جلسه درباره علل تاخیر پروازها که باعث ایجاد نارضایتی‌هایی در این زمینه شده بود، بحث شد و قرار شد این مساله با تدابیر مدیریتی در به حداقل رساندن تاخیرات از طرف مدیریت هواپیمایی و ایران ایرتور و در جهت جوان‌تر کردن عمر ناوگان اقدامات لازم صورت گیرد.

انتهای جلسه قرار شد کمیسیون عمران بازدیدی از سیستم ناوگان هواپیمایی و شرکت‌ها داشته باشد و در این بازدیدها سعی ‌شود با نظارت بهتر وضعیت ناوگان بهبود پیدا کند و در نهایت در جهت اقتصادی کردن مدیریت شرکت‌ها نیز گامی برداشته شود که با توجه به حذف یارانه بنزین هواپیماها، این شرکت‌ها متضرر نشوند.

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000