هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

بروجردی: خلاء ارتباط مستقیم مسؤولان با مردم، در سفرهای استانی مرتفع گردید

سرویس صحن
بروجردی اظهار داشت: خلاء ارتباط مستقیم مسؤولان بلندپایه اجرایی بویژه شخص رئیس‌جمهور با توده‌های محروم ملت با انجام سفرهای استانی مرتفع گردید.
چهارشنبه 17 مرداد 1386 ساعت 15:20

علاء‌الدین بروجردی، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: وجود بیش از (10)‌هزار طرح ناتمام و رها شده می‌تواند بعنوان سند گویای کاستیهای گذشته مطرح شود.

وی افزود: دیپلماسی منفعل دولت اصلاحات دربرابر آمریکا تاجایی که در برابر اوج همکاریهای دولت با آمریکا و دیگر کشورهای غربی در اجلاس بن برای حل بحران افغانستان جایزه محور شرارت را از آمریکا دریافت نمود، ناتوانی در مدیریت طرح مهم ملی هسته‌ای و اصرار و الحاح برای داشتن فقط (20) دستگاه سانتریفیوژ و پاسخ منفی غرب بر اوج تکبر و تفرعن علی‌رغم همه امتیازهای داده شده بویژه اجرای داوطلبانه پروتوکل الحاقی، عدم توجه به معاش و معاد مردم و پرداخت به شعارهای توسعه سیاسی که نه نانی برای دنیای مردم داشت و نه ذخیره‌ای برای آخرت آنها و صدها نکته دیگر بعنوان کارنامه دولت پیشین قابل شمارش است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: ولی آیا انصاف این است که اینگونه قضاوت کنیم و فقط نیمه تهی لیوان را بنگریم و چشمان خود را بر روی دستاوردها ببندیم و ایجاد یک تحول مهم و تاریخی در سازندگی کشور پس از (8) سال جنگ تحمیلی و (1000)‌میلیارد دلار خسارت جنگی دشمن سخن نگوییم.

از ایجاد زیرساختهای مهم تخریب شده در دوران جنگ اعم از کارخانه‌ها، پلها، صدها و نیروگاهها و هزار و یک تأسیسات زیربنایی مهم دیگر حرفی به میان نیاوریم و حتی نکات مثبت دوران تلخ اصلاحات را نگوییم؟ اینگونه سخن گفتن از انصاف که انصاف و جوانمردی در آن رنگ باخته از تفکر شهید بزرگوار مجلس آیت‌الله مدرس که فرمود سیاست ما عین دیانت ماست به دور است و حق این نیست که اینگونه سخن بگوییم.

بروجردی اظهار  داشت:حق آن است که واقعیتها شجاعانه گفته شود و علی‌رغم همه انتقادهایی که از سفرهای استانی و دیگر اقدامات دوران دولت نهم تاکنون مطرح شده است واقعیت این است که یک خلاء و کاستی بسیار مهم در رابطه میان دولت و ملت در این اقدام ارزنده دولت نهم مرتفع گردید و آن خلاء ارتباط مستقیم مسؤولان بلندپایه اجرایی بویژه شخص رئیس‌جمهور با توده‌های محروم ملت است.

وی تصریح کرد: بپذیریم که حضور رئیس‌جمهور در همه شهرهای مهم در میان مردم، با آنها سخن گفتن، از آنها شنیدن و به درد دل آنها گوش دادن جدای از هر اقدام عملی، گامی بلند و ارزشمند در جهت تحقق یک اصل مهم اسلامی در کشورداری است که بوضوح در دستورات حضرت علی (علیه‌السلام) به مالک اشتر ذکر شده است.

بروجردی افزود: منصفانه نیست که بگوییم هیچ قولی از قولهای داده شده توسط رئیس‌جمهور در سفرهای استانی اجراء نشده است. بنده بعنوان یکی از نمایندگان ملت بزرگ ایران و نماینده مردم شریف بروجرد شهادت می‌دهم که در مدتی بسیار کوتاه گام بلند راه‌اندازی دانشگاه حضرت‌آیت‌الله‌العظمی بروجردی عملی گردید و عملیات ساخت ورزشگاه ویژه بانوان آغاز شد و برنامه‌ریزی برای اجرای دهها طرح دیگر آغاز گشت.

نماینده بروجرد ادامه داد: اگر (50)‌درصد از قولهای داده شده رئیس‌جمهور در سفرهای استانی در این مدت کوتاه عملی شده باشد، کاملاً قابل قبول است بویژه باتوجه به ساختار فرسوده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و بانکها.

وی تصریح کرد: تحول بسیار مهم و راهبردی در عرصه هسته‌ای را هیچ انسان منصفی نمی‌تواند منکر شود و به آن افتخار نکند. این موفقیت ایران و ایرانی را در جهان سرافراز نمود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: همه اینها به این معنا نیست که ما کاستی نداریم در همین تصمیم مهم واساسی سهمیه‌بندی بیزین که موجب جلوگیری از تاراج بخش مهم و قابل توجهی از ثروت ملی به کشورهای همسایه گردیده است، بدون تردید کاستی‌های فراوانی بویژه در مناطق روستایی و دوردست کشور که فاقد امکانات حمل و نقل هستند وجود دارد که حتماً نیازمند تدبیر و تصمیم‌گیری صریح و مبتنی برواقعیتها برای اصلاح آنهاست.

بروجردی در پایان گفت: ما همگی سرنشینان یک کشتی بزرگ در اقیانوسی پرتلاطم هستیم، طراحی‌های گسترده دشمنان انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف داخلی و خارجی، واقعیتهایی است که هوشمندی، انسجام و جدیت ما را برای مقابله با آنها می‌طلبد. گرچه جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم همه توطئه‌ها و کیدهای دشمنان انقلاب اسلامی با اقتدار و سربلندی به پیش می‌رود ولی باید توجه داشته باشیم که فرصتهایمان محدود است و زمان زیادی برای صرف در این قیل و قالها نداریم.

وی افزود:اقدام بسیار مهم اجرای اصل (44) قانون اساسی که می‌تواند منشاء یک تحول عظیم اقتصادی در کشور باشد پیش روی ماست پس فرصتها را غنیمت شمریم و با انسجام و اتحاد در این سالی که از طرف مقام معظم رهبری مزین بنام اتحاد ملی و انسجام اسلامی گام برداریم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار