خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1389/11/23 12:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

تحولات آتی مصر قطعا به نفع اسرائیل نخواهد بود

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بسیار بعید است که آمریکا و رژیم صهیونیستی بتوانند مسیر تحولات مصر را در جهت منافع خود شکل دهند.

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در خانه ملت، در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که تحولات مصر در عین حال که دارای اهمیت ویژه است از پیچیدگی خاصی نیز برخوردار است، در مورد تحولات این کشور پس از سقوط مبارک، اظهار داشت: آنچه که تاکنون در مصر اتفاق افتاده، جدای از نبود رهبری واحد، یک انقلاب مردمی با رنگ و بوی اسلامی است و به نظر می‌رسد که مجموع تحولات در جهتی سیر می‌کند که علی‌رغم طراحی گسترده آمریکا و رژیم صهیونیستی باشد.

وی با یادآوری این نکته که تحولات آینده انقلاب مصر به راحتی قابل پیش‌بینی نیست، گفت: علی‌رغم این مسئله بعید است که آمریکا و رژیم صهیونیستی بتوانند مسیر تحولات را در جهت منافع خود شکل دهند. ملت مصر، ملت بزرگی است که دارای پیشینه طولانی مبارزاتی است و بعید است که فرصت طلایی بدست آمده برای جبران تحقیرهای چند دهه ساله را از دست بدهد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان این‌که مردم مصر در مسیری قدم گذاشته‌اند که زمینه برای بدست آوردن گوهر گرانبهای استقلال، حاکمیت مردم، ارزش‌های اسلامی و منافع ملی برای آنها فراهم شده است در مورد تاثیر تحولات مصر بر امنیت رژیم صهیونیستی، گفت: تحولات منطقه یکی پس از دیگری به ضرر این رژیم شکل می‌گیرد. از زمانی که در سال 2000 این رژیم در برابر مقاومت لبنان شکست خورد و جنوب این کشور آزاد شد منحنی قدرت و امنیت این رژیم سیر نزولی خود را آغاز کرده و به آن ادامه می‌دهد و به نظر می‌رسد که در آینده نیز شرایط برای این رژیم بدتر خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: تحولات آتی مصر قطعا به نفع اسرائیل نخواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet