ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/11/23 12:42:00
سرویس سیاسی

اخوان‌المسلمین تنها در انتخابات پارلمانی مصر شرکت می‌کند

**اخوان‌المسلمین مصر اعلام کردند در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت نمی‌کنند و حضور آنها در صحنه سیاسی مصر، تنها در انتخابات پارلمانی خواهد بود.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه القدس چاپ فلسطین، "حمدی حسن" از اعضای برجسته حزب اخوان المسلمین مصر (بزرگترین حزب مخالف در دولت سابق مصر) اظهار داشت: ما همانند قشرهای مختلف مصر در تظاهرات شرکت کردیم و مدعی به دست گرفتن قدرت نیستیم. انقلاب مردمی مصر از آن همه است و به فرد یا حزب خاصی تعلق ندارد.

وی در مورد موضع اخوان المسلمین و امکان معرفی کاندیدا برای انتخابات ریاست جمهوری مصر افزود: اعضای حزب اخوان المسلمین کاندیدایی برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی نمی کنند و تنها در انتخابات پارلمانی شرکت خواهند کرد.

وی همچنین تاکید کرد، اخوان المسلمین در جهت منافع مصر از هر کاندیدای مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری بر اساس برنامه ها و پیشنهادهایش حمایت می کنند.

لازم به ذکر است حزب اخوان المسلمین در انتخابات پارلمانی نوامبر گذشته مصر بعد از اعلام نتایج دور اول، دولت را متهم به تقلب کردند و دور دوم انتخابات را نیز تحریم کردند. پارلمان مصر بعد از برگزاری انتخابات در اختیار حزب حاکم قرار گرفت.

به دنبال کناره گیری "حسنی مبارک" رئیس جمهور مصر در روز جمعه گذشته که درپی نزدیک به 20 روز اعتراضات گسترده مردمی صورت گرفت، پیش بینی می شود ارتش این کشور که اکنون اداره آن را برعهده دارد طی چند روز آینده با صدور بیانیه‌ای، پارلمان را منحل و دعوت به برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet