عید سعید غدیرخم
1389/11/23 14:06:00
سرویس اقتصادی
نماینده کرمان تأکید کرد:

کرمان نیازمند توسعه متوازن

**توسعه جای جای ایران در ابعاد مختلف از جمله دستاوردهای بی‌شمار انقلاب اسلامی ایران است، به طوری که چهره کشور در قیاس با دوران رژیم گذشته به حد چشمگیری تغییر کرده و بسیاری از نیازهای مردم که پیش از این آرزوی برآورده شدن آن را داشتند، برای آنها فراهم شده است.

اما آنچه در جامعه قابل تذکر  است، توجه به رشد همپای همه بخش‌های کشور و رشد همزمان همه ملت‌ها با یکدیگر برای نیل به تعالی است. وظیفه حاکمیت در این میان فراهم آوردن شرایط برای همه مردم در راه رسیدن به پیشرفت است.

این شرایط مورد انتظار از زمینه‌سازی برای اشتغال پایدار و امنیت عمومی در کشور را دربرمی‌گیرد تا حوزه‌های رفاه عمومی را به گونه‌ای که در مقایسه یک جوان کرمانی و یک جوان تهرانی بتوان در بررسی میزان بهره‌مندی از مواهب کشور نسبتی معقول و روشن میان آنها قرار دارد.

در بررسی سهم هر یک از این دو نمونه از فضای پیرامون خود و بهره‌مندی آنان از امکانات و زیرساخت‌هایی که برای آنان فراهم شده، البته شاخص‌های متعددی قابل بررسی است، اما در شرایط یکسان انتظار اصلی و اساسی از حاکمیت و دولت، بسترسازی مطلوب برای بهره‌مندی آحاد جامعه اسلامی از امکانات در جامعه است.

آن عاملی که باعث می‌شود مردم در یک مقایسه به نتیجه‌ای برابر از شرایط زندگی خود با دیگران نتیجه بگیرند، مدنظر انقلاب اسلامی بوده و البته در ماهیت انقلاب، تلاشی برای رشد و ارتقای سطوح زندگی، اقدامی تحسین شده است، اما شرایط عمومی جامعه باید به گونه‌ای باشد که همه بتوانند به یک نسبت به امکانات دسترسی داشته و از آن امکانات در جهت رشد خویش بهره برند.

البته در طول تمامی سال‌های بعد از انقلاب به واسطه تأکیدات حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب این نگاه‌ها وجود داشته و تلاش کلی مهیا ساختن همین شرایط را دنبال می‌کرده است، اما ارزیابی جدی مسیری که تاکنون انقلاب اسلامی طی کرده شاید در آن نشانه‌هایی از عدم توجه به توسعه‌یافتگی یکنواخت در آن دیده شود.

انتظار اساسی این است که توسعه در سراسر ایران اسلامی متوازن و همسو پیش رود تا به خواست خدا بتوانیم در یک قاعده کلی، کشور را صاحب شرایط ایده‌آل ببینیم و مردم در مقایسه شرایط احساس تبعیض نکنند.

حسین هاشمیان

برگرفته از اظهارات وی در گفتوگو در رسانهها

منبع: هفته‌نامه «نگارستان» کرمان

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet