عید سعید غدیرخم
1389/11/23 14:20:00
سرویس اقتصادی
غضنفرآبادی خبر داد:

نیاز جدی بم به تأسیس اداره حمل‌و‌نقل و پایانه‌ها

**نماینده بم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات ترددی مردم منطقه شرق استان کرمان، گفت: اداره حمل‌ونقل و پایانه‌ها در شهرستان بم باید تأسیس شود.

موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با هفته‌نامه «نگارستان» کرمان با بیان این که ناحیه شرق استان کرمان شامل شهرستان بم، فهرج، نرمانشیر و ریگان دارای جمعیتی افزون بر 350 هزار نفر است، گفت: این منطقه از استان صنعتی و کشاورزی است که 6 کارخانه خودروسازی و سه شهرک صنعتی در آن وجود دارد.

وی تصریح کرد: سالانه 150 هزار تن خرما و مقدار زیادی مرکبات و سایر محصولات کشاورزی در این منطقه تولید می‌شود.

احداث اداره حملونقل و پایانهها در شهرستان بم و رفع مشکلات

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به ترانزیت بودن محور کرمان، بم و فهرج که تنها راه ارتباطی کشور است و همگی حاکی از وجود ترافیک و حمل و نقل جاده‌ای سنگین در این مسیر است و با توجه به فاصله زیاد این شهرستان تا مرکز استان که فاصله آخرین شهرستان تا مرکز استان بیش از 300 کیلومتر بوده، به تأسیس اداره حمل‌ونقل و پایانه‌ها در شهرستان بم که محوریت ناحیه شرق استان کرمان را دارد، نیاز جدی احساس می‌شود.

غضنفرآبادی تأکید کرد: با تأسیس این اداره مشکل شهروندان، کشاورزان، تجار و صنعتگران منطقه به‌صورت اساسی برطرف و از تردد اقشار مختلف مردم به مرکز استان جلوگیری می‌شود.

 نامه به معاون وزیر راه برای ساخت اداره حملونقل و پایانهها در شهرستان بم

وی افزود: اینجانب در سوم اسفند امسال در نامه‌ای به دکتر افندی‌زاده معاون وزیر راه‌وترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل ضرورت احداث اداره حمل‌ونقل و پایانه‌ها در شهرستان بم را یادآور شدم و فواید آن‌را گوشزد کردم.

نماینده بم در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار مردم این منطقه به‌خصوص مردم زلزله‌زده شهرستان بم از دولت این‌است تا با موافقت احداث اداره حمل‌ونقل و پایانه‌ها در شهرستان بم خدمت دیگری به مردم این منطقه شود.

پیگیری برای احداث باند دوم سهراهی بم- جیرفت

غضنفرآبادی با اشاره به عملیات اجرایی احداث باند دوم سه راهی بم- جیرفت، بند هشت از فهرست پروژه‌های دور دوم سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت به استان کرمان، گفت: 40 کیلومتر از مسیر فوق در حوزه اداره کل راه‌وترابری شمال استان کرمان محدوده شهرستان بم است.

وی افزود: از سه راهی بم به طرف جیرفت مسیر کوهستانی است و چندین نقطه حادثه‌خیز دارد که همیشه در آنها شاهد خسارت جانی و مالی بوده ایم.

نامه به معاون عمرانی برنامهریزی و اقتصاد حملونقل وزارت راه

عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس تصریح کرد: با توجه به این که عملیات اجرایی مسیر یاد شده در چند نقطه داخل حوزه استحفاظی شهرستان جیرفت در حال اجرا است، خواستار آن هستیم تا عملیات اجرایی پروژه در حوزه استان کرمان از دوراهی بم به‌طرف جیرفت هم آغاز شود.

 غضنفرآبادی با بیان این که در همین رابطه نامه‌ای به مهندس اسعدی معاون عمرانی برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل وزارت راه‌وترابری نوشته است، گفت: در این نامه که سوم بهمن ماه ارسال شد، به ضرورت ساخت هر چه سریع تر این مسیر و اجرای مصوبه استانی را متذکر شدم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet