هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سروری:

سقوط مبارک سونامی سیاسی در منطقه ایجاد می‌کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
**پرویز سروری گفت: سقوط مبارک یک سونامی سیاسی در منطقه ایجاد می‌کند و آرایش سیاسی در منطقه را به شدت متاثر خواهد کرد.
شنبه 23 بهمن 1389 ساعت 14:37

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاسی خارجی مجلس در گفت وگو با ایسنا، در بیان دلایل پیروزی مردم مصر اظهار داشت: یکی از دلایل این پیروزی تحقیر بزرگی بود که که مبارک به ملتی با پیشینه بسیار کهن و تاریخی روا داشته و مصر را در بست در اختیار آمریکا و اسراییل گذاشته بود.

وی گفت: در واقع در زمان مبارک، حقارت ملت مصر به جایی رسیده بود که عملا احساس می کردند اسراییلی‌ها و آمریکایی‌ها مصر را اداره می‌کنند و این تحقیر برای ملت عزتمند مصر سنگین بود.

به گفته وی، بی‌اعتنایی مبارک به آرمان‌های اسلامی و دستورات اسلام، همگرایی او با دولت‌های ضد اسلامی و مخالفت و دشمنی او با کشورهای انقلابی و مسلمان می‌تواند از دلایل انقلاب مردم مصر باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، افزود: چپاولی که مبارک از منابع ملی مصر انجام می‌داد و تقریبا مصر را ملک خود تلقی می‌کرد و تمام دارایی‌های مصر را به جیب خود و همپالگی‌هایش می ریخت، از مسائلی بود که مردم مصر را خسته کرده بود.

وی معتقد است که در پی پیروزی مردم مصر، کشورهای وابسته و همگرا با آمریکا و غرب به طور جدی احساس تزلزل می‌کنند چون آنها فکر می‌کردند که آمریکا می‌تواند در هر شرایطی از آنها حمایت کند و دولت آنهارا مستقر بدارد.

سروری گفت: پیروزی مردم مصر به مردم منطقه، که از قیام ناامید بودند، این پیام را دارد که در سایه وحدت و همبستگی و همگرایی ملی می‌توانند به نتیجه دلخواه دست یابند.

وی در عین حال معتقد است که از جمله نقاط ضعف قیام مردم مصر این است که آنها "لا اله" را خوب گفتند اما به "الا ا.." فکر نکردند، و در واقع فکر نکرده‌اند که می‌خواهند با چه مدیری کشور را اداره کنند.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: مردم مصر خوب می‌دانستند چه نمی‌خواهند اما نمی‌دانند چه می خواهند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000