ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/11/23 15:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بادامچیان:

اقتدار مجلس باید حفظ شود

**یک نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اقتدار مجلس باید حفظ شود.

اسدالله بادامچیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: وزیر باید در مقابل مجلس به عنوان خانه ملت خاضع باشد و وقتی نمایندگان سوال می‌کنند باید به مجلس بیاید.

وی با اشاره به نامه‌ رییس‌جمهور به نمایندگان مجلس و حضور نیافتن وزیر راه در جلسه استیضاح به هر دو این اقدامات انتقاد کرد و گفت: متاسفانه نیامدن ایشان موجب شد که نمایندگان احساس کردند دولت نسبت به مجلس بی‌اعتنایی می‌کند.

بادامچیان با بیان این‌که استیضاح حق قانونی نمایندگان مجلس است، اظهار کرد: فرهنگ بدی حاکم شده است که وقتی نمایندگان وزیری را استیضاح می‌کنند، انگار می‌خواهند با دولت برخورد کنند درحالی که این طور نیست و استیضاح به معنی طلب وضوح کردن است و در واقع نمایندگان می‌خواهند وزرا درباره کارهای خود توضیح دهند و اکثر کسانی که استیضاح شدند هم مجددا رای آوردند. این بار هم بهتر بود همین کار را می‌کردند و می‌گفتند استیضاح حق نمایندگان است.

وی هم چنین از طرح ادغام وزارتخانه‌ها از جمله آن‌چه مبنی بر ادغام وزارت راه و وزارت مسکن مطرح می‌شود، حمایت کرد و گفت: ادغام وزارتخانه‌ها کار خیلی خوبی است و اگر من باشم، کل وزارتخانه‌ها را به 14 وزارتخانه تقلیل می‌دادم. برخی می‌گویند وزارت راه وزارتخانه مهمی است؛ بله، ولی می‌تواند با وزارت مسکن ادغام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس در مورد رابطه دولت و مجلس نیز اظهار کرد: رابطه مجلس و دولت خوب است و بد نیست ولی گاهی در مورد برخی مسائل جاری اختلاف نظرهایی به وجود می‌آید. دولت لوایح زیادی را به مجلس می‌آورد و مجلس کمک زیادی برای بررسی آن‌ها می‌کند و با دولت مدارا می‌کند، ولی در سطح کلان، برخلاف این‌که در بیرون زیاد سر و صدا می‌شود، رابطه دولت و مجلس خوب است و در همه مجالس این اختلاف نظرها وجود دارد.

بادامچیان هم‌چنین با اشاره به اظهاراتی مبنی بر این‌که درباره برخی نمایندگان مجلس افشاگری خواهد شد، گفت: اگر مورد خلافی باشد، توضیح بدهند و مجلس جبران می‌کند. البته این طور حرف زدن مناسب نیست، اگر مورد و مشکلی در مجلس می‌بینند توضیح دهند تا مجلس بررسی کند.

وی در ادامه به مساله بودجه سال 90 اشاره کرد و افزود: ارائه بودجه سال آینده به مجلس دیر نشده است. به هر حال امسال هدفمند شدن یارانه‌ها و مساله برنامه پنجم توسعه را داشتیم که با تاخیر شروع شد و من فکر می‌کنم در این زمینه نباید دولت را مقصر بدانیم که دیر بودجه را ارائه می‌کند. ما باید همت خود را در مجلس به کار ببندیم تا با همت مضاعف و کار مضاعف، بودجه را بررسی و به دولت ابلاغ کنیم.

این نماینده مجلس افزود: اگر دولت پیش از اسفند بودجه را به مجلس ارائه کند تلاش خواهیم کرد که با کار بیشتری آن را بررسی کنیم. در اینجا مقصر دولت نیست که بخواهیم بگوییم کوتاهی کرده است؛ چراکه هدفمند کردن یارانه‌ها و برنامه پنجم توسعه مقتضیاتی دارد و باید نمایندگان را تشویق کنیم که زودتر کار بودجه را به سرانجام برسانند.

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا حزب موتلفه اخیرا جلسه‌ای با رییس‌جمهور داشته است یا خیر؟ گفت: خیر؛ اخیرا حزب موتلفه جلسه‌ای را با آقای احمدی‌نژاد نداشته است و خود من هم مدتی است که با ایشان جلسه خصوصی نداشته‌ام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet