ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/11/23 16:57:00
سرویس اقتصادی
نماینده اهواز:

کلنگ سه طرح صنعتی در اهواز به زمین می‌خورد

**"سیدشریف حسینی" از ساخت سه طرح خودروسازی، خط تولید فولاد و همچنین تولید ام.دی.اف، تا پایان امسال خبر داد و گفت: طبق پیگیری‌های انجام شده این سه طرح پیش از آغاز سال جدید کلنگ‌زنی می‌شوند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با نشریه فرهنگ، تصریح کرد: ساخت خودروسازی در مرحله نهایی است و در این خصوص نشست‌های مختلفی با معاونان وزیر و خودروسازان صورت گرفته است و منتظر جلسه نهایی وزیر با رئیس گسترش صنایع هستیم تا کار آن نهایی شود.

وی همچنین در باره تولید خط تولید فولاد با ظرفیت دو میلیون تن گفت: صورت جلسه اولیه بین سرمایه‌گذار و نماینده وزارت صنایع(ایمیدرو) امضا شده و گروهی متشکل از دو کارشناس از طرف سرمایه‌گذار، دو نماینده از وزارت صنایع و دو نفر از لوله و نورد اهواز برای کارشناسی کردن زمین 2600 هکتاری مد نظر برای این طرح تعیین شده است که منتظر نظر کارشناسی این کمیته هستیم تا عملیات اجرایی احداث این طرح نیز شروع شود.

حسینی تصریح کرد: این پروژه نیز در ماه‌های باقیمانده سال کلنگ‌زنی خواهد شد تا طبق قول سرمایه‌گذار در 30 ماه به بهره‌برداری برسد.

وی همچنین از راه‌اندازی خط تولید ورقه ام.دی.اف که از تفاله نیشکر تولید می‌شود در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: موافقت بانک مرکزی برای تأمین 56 میلیون یورو وام برای این طرح نیز جلب شده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: منتظر پاسخ بانک صنعت و معدن هستیم تا جلسه نهایی آن برگزار شود و این طرح نیز تا پایان امسال کلنگ‌زنی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet