ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/11/23 17:35:00
سرویس سیاسی
نماینده زنجان و طارم:

لایحه ادغام وزارتخانه‌ها به شورای نگهبان ارسال نشده است

**تصویب وزارتخانه ورزش و جوانان، در راستای همان اقدام کاهش وزارتخانه‌ها و کوچک‌سازی دولت صورت گرفته است.

"جمشیدانصاری" در گفت و گو با هفته نامه مردم نو گفت: مجلس با تصویب این وزارتخانه، در واقع وظایف ۲ دستگاه سازمان جوانان و ورزش که مدیران هر دو حکم معاون رئیس‌جمهور را داشتند، با یکدیگر ادغام می‌شوند.

نماینده زنجان وطارم عنوان می‌کند: براساس برنامه پنجم توسعه، دولت مکلف شده که ظرف یک‌سال حجم خود را کاهش دهد و تعداد وزارتخانه‌های موجود از ۲۱ به ۱۷ برسد.

وی همچنین تصویب لایحه کاهش و ادغام وزارتخانه‌های موجود را تکذیب و خاطرنشان کرد: تاکنون تنها یک ماده از این لایحه تصویب شده و بقیه مواد این لایحه در دستور کار مجلس است و چیزی برای شورای نگهبان از سوی مجلس ارسال نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه اختیار گزینش وزارتخانه‌های ادغامی به دولت واگذار شده است، گفت: معتقدم دولت باتوجه به الزامات توسعه‌ای کشور باید درخصوص وزارتخانه‌های ادغامی تصمیم‌گیری کند.

وی اظهار داشت: پیرو مصوبه اخیر مجلس مبنی بر کاهش تعداد وزارتخانه‌های کشور از 21 وزارتخانه به 17 وزارتخانه، مقرر شد دولت طی دو سال آتی چهار وزارتخانه را در دیگر وزارتخانه‌ها ادغام و درخصوص تعریف وظایف و انتخاب وزیر جدید با مجلس تعامل داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet