خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/11/24 10:04:00
سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس:

فقط 20 درصد از اعتبار ارتقای شاخص های فرهنگی به استان‌ها پرداخت شده است

**سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از نحوه تخصیص بودجه فرهنگی استانها در سال ۸۹ گلایه و انتقاد کرد و گفت: تنها ۲۰ درصد از اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومانی ارتقای شاخص های فرهنگی در بودجه سال ۸۹، به استان ها پرداخت شده است.

"ستارهدایتخواه" در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت بودجه فرهنگی در سال 1389 گفت: بودجه فرهنگی در سال 1389 دارای 2 بخش است، بخش نخست مربوط به نهادها، سازمان ها یا وزارتخانه ها در سطح ملی است که افزایش قابل محسوسی داشت.

وی خاطرنشان کرد: افزایش بودجه فرهنگی درسال 1389 نسبت به سال های پیش بسیار زیاد و چشمگیر بود اما متاسفانه نحوه تخصیص بودجه با آنچه انتظار می رفت نبود.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس انتظار دارد تخصیص بودجه در مدت باقی مانده از طرف دولت پرداخت شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآورشد:بخش دوم بودجه فرهنگی مربوط به ارتقای شاخص های فرهنگی استان هاست که اعتباری نزدیک به 1500 میلیارد تومان بود، در حالیکه  بودجه ارتقای شاخص های فرهنگی استان ها به نحو مناسبی از طرف مجلس افزایش یافت اما تنها کمتر از 20 درصد از این بودجه تخصیص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: مواردی در استان ها دارای اولویت بوده اند اما در تخصیص بودجه نسبت به آن رعایت نشده است.

هدایتخواه یادآورشد: برای ما جای سئوال است چرا بودجه ارتقای شاخص های فرهنگی استانها تاکنون از طرف مجموعه دولت به استانها اختصاص نیافته است .

این نماینده مجلس گفت: دولت باید در سال 1390 نسبت به کاستی هایی که در بودجه سال 1389 داشته تجدید نظر کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet