ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/11/24 08:41:00
سرویس بین الملل
احمدی بیغش:

خواست مردم مصر جمهوری اسلامی است

**نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی درباره تحولات اخیر مصر و تونس و کشورهای مشابه گفت: انقلابی که در تونس و سپس مصر رخ داده و کماکان هم ادامه دارد، نشأت گرفته از انقلاب اسلامی مردم ایران و بیان امام خمینی(ره) است که گفتند ما انقلاب خود را به سراسر جهان صادر می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت"محمود احمدی بیغش" در گفت‌وگو با هفته‌نامه «وقایع استان» مرکزی گفت: امروز ثمرات صدور انقلاب ما، خود را در حزب الله لبنان، انتفاضه فلسطین، انقلاب تونس و مصر نشان داده و قطعاً شعله‌های انقلاب اسلامی که در خاور میانه و بین کشورهای مسلمان زبانه کشیده، به کشورهایی با حاکمانی خودفروخته و کسانی که به فکر منافع کشورهای بیگانه هستند، سرایت می‌یابد.

وی افزود: در آینده نزدیک، شاهد خواهیم بود که در کشورهایی مثل اردن، الجزایر و برخی کشورهای عربی منطقه هم مردم با روشنگری‌هایی که از ثمرات انقلاب اسلامی است، خیزش‌هایی خواهند داشت.

او درباره موضع کشور ما در قبال تحولات منطقه ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ما خواست و آرزوی مردم این کشورها است و ما به دنبال حمایت از خواست مردم شان هستیم، چون این مردم توسط دولت‌های خود تحقیر شده و توسط کشورهای استعماری و استکباری استثمار شده‌اند و ما اعلام کرده‌ایم که خواستار موفقیت مردم این کشورها در انقلاب خود هستیم.

احمدی بیغش اضافه کرد: رهبر انقلاب در نماز جمعه هفته گذشته در تهران، موضع کشورمان در این زمینه را بازتاب دادند، چون حمایت مردم ایران، تأثیر مستقیم روی مردم آن کشورها دارد و تحمل این موضوع برای کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی سخت است، گواه آن هم این است که آنان بعد از سخنان رهبری، به سرعت موضع‌گیری کردند و اظهارات ایشان را دخالت در امور داخلی این کشورها دانستند، در حالی که در قبال مواضع بسیاری از کشورها، واکنشی نشان ندادند. این در حالی است که ما نه نیرو و کمکی برای این کشورها فرستاده‌ایم و نه حتی یک ایرانی در این تظاهرات شرکت داشته است اما خود ایشان در این قیام‌ها دخالت کرده‌اند و در این تظاهرات، اغتشاش ایجاد کرده‌اند.

این نماینده سرنوشت قیام‌های مردم کشورهای شمال آفریقا را چنین پیش‌بینی کرد: اگر مردم به سوی یکپارچگی تحت هدایت یک رهبر واحد بروند و احزاب اسلامی فعال به رهبری واحد برسند، پیروزی آنها حتمی خواهد بود. اما اگر دچار اختلاف و دودستگی شوند و به رهبری واحد نرسند و به جای مبارزه با آمریکا و اسرائیل و عمال آنان، به اختلافات بین خود دامن بزنند، شکست خواهند خورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با توصیف شرایط مصر و تونس گفت:  طی هفته گذشته و 10 روز اول این قیام‌ها، همه چیز برای سرنگونی دولت مبارک و پیروزی قیام مردم مهیا بود، اما بزرگترین خلأ این اعتراضات، نبود رهبری واحد بود که باعث شد هنوز به اهداف خود نرسند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet