اربعین حسینی
1389/11/24 14:10:00
سرویس صحن
حجازی در نطق میان دستور عنوان کرد

جریان اصولگرایی برآمده از بصیرت اجتماعی مردم و انقلاب اسلامی است

**عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس جریان اصولگرایی را برآمده از بصیرت اجتماعی مردم و انقلاب اسلامی عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: نباید این جریان را در چارچوب‌های محدود حزبی یا جناحی محصور و تعریف نمود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیدمحمدکاظم حجازی نماینده مردم همدان در نطق میان دستور خود با اشاره به حضور پرشور و باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: منحنی رو به صعود حضور ملت در صحنه‌های سرنوشت‌ساز انقلاب اسلامی، طی 32 سال گذشته و استقامت روز‌افزون آحاد مردم فهیم در برابر مکر حیله‌گران و ناهمواری‌های مسیر مبارزه از ایمان ریشه‌دار و ولایت‌پذیری و بصیرت عمیق ملت حکایت می‌‌کند.

وی افزود: مدل جمهوری اسلامی به برکت رهبری‌های مقام معظم رهبری و جانفشانی‌های شهدای گرانقدر و حضور هوشمندانه ملت مسلمان اینک بعد از 32 سال استقامت و عبور از آزمون‌های سخت و فتنه‌های کور تابلوی چشم‌نواز موفقیت‌ها را در منظر دید ملل مسلمان و ملت‌های دیگر جهان قرار داده است.

عضو کمیسیون عمران تصریح کرد: بیش فعالی کنونی جبهه استکبار (به تعبیر مقام معظم رهبری) و سردرگمی و دستپاچگی آنان در طراحی استراتژی کارآمد و مؤثر برای مقابله با مدل جمهوری اسلامی، نتیجه تسری موفقیت‌آمیز الگوی انقلاب به دیگر ملل تحت ظلم و دیکتاتور زده است. اینک اگر عمق استراتژیک انقلاب اسلامی در اقصی‌ نقاط خاورمیانه، بلکه تا ماوراء آن امتداد یافته است، همه حکایت از الگو و اسوه شدن این نظام الهی دارد. برای ناظران بصیر و ژرف نگر، مانند روز روشن است که قیام ملل مسلمان منطقه به ویژه انقلاب ملت رشید و آگاه مصر و تونس حاصل صدور انقلاب خمینی کمبیر به آن کشورهاست و صد البته این تازه، آغاز راه است.

حجازی با بیان اینکه زنجیره سقوط دیکتاتوری های دست نشانده غرب در خاورمیانه موجب هراس جبهه استکبار شده است، گفت: زنجیره سقوط دیکتاتورهای دست‌نشانده غرب در خاورمیانه، چنان هراسی را در جبهه استکبار انداخته که مغز علیل آنها از تحلیل واقعی قضایا عاجز مانده است. این درحالی است که کمتر از دو سال پیش لشگر نهان و آشکار غرب و غربزدگان، ابرهه وار در سر سودای تغییر نظام در کشورمان را داشتند و با انداختن شعله‌های فتنه، به جنگ با خورشید آمدند اما به فضل پروردگار زیانکار و شکست خورده، عقب نشستند.

وی در ادامه به موضوع فرهنگ اسلامی که رهبر معظم انقلاب آنرا عرصه جهاد دانسته اند، اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: نهادینه سازی این فرهنگ بویژه در محیط های علمی و آموزشی همچون مدارس و دانشگاه ها، همچنان در صدر ضرورت های امروز و فردای این کشور است. هویت بخشی به جوان بر مبنای عقاید مستدل و مبانی اسلامی از یک سو و مقابله با جریانات فکری انحرافی که با پوسته‌ای از معنویات میان‌تهی و در تضاد با شریعت تبلیغ می شود از سوی دیگر از وظایف متولیان امر بویژه حوزه‌های علمیه، آموزش عالی و آموزش و پرورش می باشد که در این عرصه کارنامه شایسته و در خور نظام جمهوری اسلامی مشاهده نمی نمائیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، جریان اصولگرایی را برآمده از بصیرت اجتماعی مردم مسلمان انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: نباید آنرا در چارچوب‌های محدود حزبی و جناحی محصور و تعریف نمود.

وی ادامه داد: جریان اصولگرایی تفکری برآمده از اراده جمعی مردم وفادار به آرمان‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و اصرار و استقامت بر اصول لایتغیر انقلاب اسلامی است که می طلبد با ملاحظه مسیر زلال آن با عمق بخشی در لایه های جامعه ایمنی بخش روند تحولات سیاسی و اجتماعی جامعه باقی بماند.

عضو کمیسیون عمران در بخش دیگر از نطق خود لزوم تلاش مضاعف و تسریع در ایجاد و تکمیل زیرساخت های کلان فعالیت های اقتصادی صنعتی و پروژه های عمرانی تاکید کرد و گفت: سالیان متمادی است که به جهت عدم وجود منابع،امکان بهره برداری از آنها در جهت رفاع حال ملت عزیز کمتر وجود داشت. از این رو بی شک این موضوع باید از سوی دولت محترم در بودجه سال 90 بطور خاص دیده شود و متفاوت بادیگر ردیف پروژه ها، منابع مورد نیاز آن تامین گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet