عید سعید غدیرخم
1389/11/24 15:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون بهداشت:

طرحی در خصوص ادغام آموزش و پرورش، آموزش عالی و پزشکی و تشکیل وزارتخانه واحد مطرح نیست

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که هیچ طرحی در خصوص ادغام وزارتین آموزش و پرورش، آموزش عالی و آموزش پزشکی و تشکیل یک وزارتخانه واحد مطرح نیست، تاکید کرد: هیچ‌کس با این موضوع در راس نظام موافق نیست، چرا برخی با طرح این موضوعات باعث ایجاد تشتت افکار می‌شوند؟

سیدامیرحسین قاضی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به ادغام وزارتین آموزش و پرورش، آموزش عالی و آموزش پزشکی وزارت بهداشت تصریح کرد: اول باید بررسی شود که این طرح ادغام را چه کسی مطرح کرده و چقدر صحت دارد چراکه هنوز مستندات درست و دقیقی از این موضوع در اختیار نمایندگان قرار نگرفته است.

نماینده مردم مشهد در خانه ملت با بیان این‌که موضوع مذکور تاکنون دو- سه بار مطرح شده و به نتیجه هم نرسیده است، گفت: چرا مسئله‌ای که اصلا مطرح نیست را باید ارزیابی کنیم، ضمن این‌که مقامات مسوول مخالف ادغام وزارتین آموزش و پرورش، آموزش عالی و آموزش پزشکی وزارت بهداشت هستند.

قاضی‌زاده هم‌چنین خاطرنشان کرد: چنین طرحی واقعا وجود ندارد و برخی بیخود با بیان چنین اظهاراتی فضا را خراب می‌کنند، هم‌اکنون که مسایل بسیار حائز اهمیت دیگری نظیر استقرار نظام پزشک خانواده یا سیستم ارجاع به عنوان نجات بخش سلامت و ایجاد عدالت در سلامت روی زمین مانده است، چرا باید موضوعی که اصلا در دستور کار هیچ کس نیست مطرح شود.

وی ادغام وزاتین آموزش و پرورش، آموزش عالی و آموزش پزشکی وزارت بهداشت را اصلا قابل طرح ندانست و خاطرنشان کرد: این موضوع نه در دستور کار وزارت علوم و وزارت بهداشت است و نه دولت چنین طرحی را در دستور کار دارد، این ادغام تنها از خیالات یکی دو نفر از نمایندگان مجلس نشات می‌گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در خاتمه تاکید کرد: بهتر است به جای دامن زدن به مسایلی که اصلا مطرح نیست بررسی کنیم که چرا با وجود این‌که در برنامه چهارم اجرای قانون سیستم ارجاع و نظام شبکه جامع و عادلانه خدمات بهداشتی و درمانی را داشتیم و در برنامه پنجم هم بر آن تاکید شد هنوز اجرایی نشده است، در حالی که تحقق این قانون محوری‌ترین برنامه و تنها راهی است که برای نجات سیستم سلامت و بهداشت و درمان کشور داریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet