هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون بهداشت:

طرحی در خصوص ادغام آموزش و پرورش، آموزش عالی و پزشکی و تشکیل وزارتخانه واحد مطرح نیست

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که هیچ طرحی در خصوص ادغام وزارتین آموزش و پرورش، آموزش عالی و آموزش پزشکی و تشکیل یک وزارتخانه واحد مطرح نیست، تاکید کرد: هیچ‌کس با این موضوع در راس نظام موافق نیست، چرا برخی با طرح این موضوعات باعث ایجاد تشتت افکار می‌شوند؟
یکشنبه 24 بهمن 1389 ساعت 15:56

سیدامیرحسین قاضی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به ادغام وزارتین آموزش و پرورش، آموزش عالی و آموزش پزشکی وزارت بهداشت تصریح کرد: اول باید بررسی شود که این طرح ادغام را چه کسی مطرح کرده و چقدر صحت دارد چراکه هنوز مستندات درست و دقیقی از این موضوع در اختیار نمایندگان قرار نگرفته است.

نماینده مردم مشهد در خانه ملت با بیان این‌که موضوع مذکور تاکنون دو- سه بار مطرح شده و به نتیجه هم نرسیده است، گفت: چرا مسئله‌ای که اصلا مطرح نیست را باید ارزیابی کنیم، ضمن این‌که مقامات مسوول مخالف ادغام وزارتین آموزش و پرورش، آموزش عالی و آموزش پزشکی وزارت بهداشت هستند.

قاضی‌زاده هم‌چنین خاطرنشان کرد: چنین طرحی واقعا وجود ندارد و برخی بیخود با بیان چنین اظهاراتی فضا را خراب می‌کنند، هم‌اکنون که مسایل بسیار حائز اهمیت دیگری نظیر استقرار نظام پزشک خانواده یا سیستم ارجاع به عنوان نجات بخش سلامت و ایجاد عدالت در سلامت روی زمین مانده است، چرا باید موضوعی که اصلا در دستور کار هیچ کس نیست مطرح شود.

وی ادغام وزاتین آموزش و پرورش، آموزش عالی و آموزش پزشکی وزارت بهداشت را اصلا قابل طرح ندانست و خاطرنشان کرد: این موضوع نه در دستور کار وزارت علوم و وزارت بهداشت است و نه دولت چنین طرحی را در دستور کار دارد، این ادغام تنها از خیالات یکی دو نفر از نمایندگان مجلس نشات می‌گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در خاتمه تاکید کرد: بهتر است به جای دامن زدن به مسایلی که اصلا مطرح نیست بررسی کنیم که چرا با وجود این‌که در برنامه چهارم اجرای قانون سیستم ارجاع و نظام شبکه جامع و عادلانه خدمات بهداشتی و درمانی را داشتیم و در برنامه پنجم هم بر آن تاکید شد هنوز اجرایی نشده است، در حالی که تحقق این قانون محوری‌ترین برنامه و تنها راهی است که برای نجات سیستم سلامت و بهداشت و درمان کشور داریم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000