هدر اصلی
1389/11/24 17:53:00
سرویس سیاسی
کرمی‌راد:

استانی شدن انتخابات دستاورد‌های زیادی دارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح تغییر نظام انتخابات مجلس شورای اسلامی یا همان طرح استانی شدن انتخابات گفت: این به نفع مردم است چرا که ویژگی‌های زیادی دارد.

"محمدکرمی راد" نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موافق طرح تغییر نظام انتخابات مجلس شورای اسلامی است، گفت: طرح مذکور یک طرح مثبت است و در نهایت به نفع مردم و نظام است.

وی با بیان اینکه طرح مذکور برکات زیادی دارد، افزود: این طرح باعث می‌شود تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به مشکلات استان تعهد بیشتری داشته و همچون ید واحدی عمل کنند.

کاهش اختلافات از فواید طرح استانی شدن انتخابات مجلس

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی، کاهش اختلافات میان نمایندگان یک استان را از دیگر فواید این طرح ذکر و تأکید کرد: در حال حاضر بعضاً مشاهده می‌شود که نمایندگان استان دارای اختلافاتی هستند که اگر طرح استانی شدن انتخابات اجرایی شود، دیگر شاهد اینگونه مشکلات نخواهیم بود.

 کرمی راد با بیان اینکه طرح مذکور شانس افراد برای انتخاب شدن در انتخابات مجلس شورای اسلامی را کم نخواهد کرد، گفت: البته این طرح برای افرادی که رأی قومی و قبیلگی دارند، چندان خوشایند نیست.

راه یابی افراد متخصص به مجلس شورای اسلامی

وی تصریح کرد: البته طرح مذکور باعث می‌شود تا افرادی که دارای تخصص و تجربه کافی هستند به مجلس شورای اسلامی راه یابند که این امر به نفع همه است.

 نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح مذکور در کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس شورای اسلامی مصوب شد، افزود: البته این طرح در کمیسیون‌های فرعی همچون کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مورد کنکاش و تصوب قرارگرفت.

استقبال خوب نمایندگان از طرح استانی شدن انتخابات

کرمی راد خاطرنشان‌کرد: ابهامات و تردیدها در خصوص این طرح در حال برطرف شدن است که در صحن مجلس بر روی آن بیشتر بحث خواهد شد.

وی با اشاره استقبال خوب نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این طرح گفت: پیش‌بینی می‌شود که در صحن مجلس این طرح با رأی بالایی مصوب شود و سپس برای تأیید نهایی به شورای نگهبان ارسال گردد.

تأیید طرح از سوی شورای نگهبان

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می‌رسد این شورا نیز با این طرح مخالفتی نداشته باشد چرا که برخلاف شرع و قانون اساسی نیست.

 مخالفت دولت و وزارت کشور با طرح

کرمی راد با اشاره به نظر دولت راجع به استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزود: ظاهراً وزارت کشور و دولت با این طرح مخالف است که باید دلایل آنها را بررسی کرد.

وی افزود: طرح مذکور در روزهای آینده در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد و اگر مشکلی از لحاظ زمان رسیدگی به آن به دلیل بررسی لایحه بودجه در مجلس پیش نیاید، انشاءالله قبل از پایان سال این طرح در مجلس شورای اسلامی نهایی خواهد شد.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام تلاش‌ها برای ‌این ‌است تا طرح مذکور در انتخابات مجلس شورای اسلامی دور نهم به اجرا در‌آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet