هدر اصلی
1389/11/24 18:44:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در مراسم رونمایی از کتاب خاطرات عسگر اولادی:

مجاهدت به انسان بصیرت می‌دهد

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عسگراولادی تاریخ مجسم انقلاب ماست و گفتارها و مطالب ایشان برای زنده نگه داشتن ایران لازم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ عصر امروز علی لاریجانی در مراسم رونمایی کتاب خاطرات حبیب الله عسگراولادی، حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

رئیس مجلس در این مراسم گفت: تشکر می کنم از این احترامی که صورت گرفت و برای شخصیت های بزرگواری که نقش پیشکسوت را برای انقلاب دارند نشستی اینچنینی برگزار شد.

وی افزود: این سنت اسلام نسبت به سایر ادیان است که برای پدرها، مادرها اجداد احترام و حرمتی قائلند، به طوری که گفته شده است دیدن آنها به نوعی عبادت محسوب می شود، جامعه ای که این خصوصیت را دارا باشد برازندگی اسلامی برای آن امت وجود دارد، این نشست ها برای بزرگان انقلاب باارزش است.

لاریجانی تصریح کرد: عسگراولادی تاریخ مجسم انقلاب ماست و گفتارها و مطالب ایشان برای زنده نگه داشتن ایران لازم است.

وی ادامه داد: تدوین کتاب خاطرات ایشان اقدامی ارزشمند است. یکی از ویژگی هایی که در طول سال ها از محضر ایشان استفاده کردیم، خصوصیتی بود که در کمتر رجال دینی به چشم می خورد و آن این است که آرامش روحی در مجالست و ممارست با ایشان به انسان منتقل می شود.

لاریجانی افزود: روحیه دیگری که در جناب آقای عسگراولادی است انقلابی بودن ایشان است، معمولاً وقتی افراد پا به سن می گذارند محافظه کار می شوند؛ اما جناب آقای عسگر اولادی روحیه جوان و انقلابی دارند که معلول از سلوک و شرایط زندگی ایشان است.

وی تصریح کرد: از خصوصیاتی که باعث شده ایشان به فرهیختگی برسند، روحیه مجاهدت است که در تاریخ زندگی سراسر مجاهدت ایشان به چشم می خورد.

رییس قوه مقننه با تاکید بر اینکه مجاهدت انسان را بصیر می کند، اظهار داشت: همچنان که امام علی (ع) فرمود؛ انسانی که لباس جنگ را از تن به در آورد بصیرت از آن دور می شود، فرد باید همیشه آمادگی جهاد را داشته باشد. در همین رابطه پیامبر (ص) نیز فرموده اند؛ هر کسی که از اهل جهاد نباشد و از دنیا برود در حالت نفاق از دنیا رفته است، ملت باید روحیه جهاد داشته باشد و این روحیه را حفظ کند وگرنه لباس ذلت به تن خواهد کرد.

قبل از صحبت لاریجانی، باهنر نماینده مردم تهران نیز در رابطه با عسگراولادی گفت: من وقتی متوجه چاپ کتاب خاطرات ایشان توسط مرکز و اسناد انقلاب اسلامی شدم از جناب آقای حسینیان پرسیدم که این خاطرات برای چه دورانی است؛ ایشان جواب داد برای قبل از انقلاب من پیش خود گفتم؛ پس خاطرات بعد از انقلاب چه می شود؟

وی افزود: جناب آقای عسگر اولادی همیشه در نقل قول ها عین واژه و عبارت طرف گوینده را ابراز می کنند و حتی فرم و حالت چهره ایشان را نیز ذکر می نمایند.

باهنر تصریح کرد: در مجموع جلساتی که در محضر ایشان بودیم ایشان یکی از روشنفکرترین و جوان فکرترین اعضای جلسه بودند؛ اغراق نیست اگر بگویم ایشان از معدود افرادی هستند که از جمهوریت و اسلامیت نظام همواره دفاع کردند و هیچ وقت ندیدیم که از یکی به خاطر دیگری کوتاه بیایند.

وی افزود: ایشان همواره در تحلیل ها و در واژه هایی که ما به کار می برده ایم؛ کمال دقت را داشتند تا حرف هایمان با مواضع حضرت امام و رهبری همخوانی داشته باشد، والا تذکر می دادند و هدایت می کردند به طوری که صلاح انقلاب و نظام و خودمان است، آن واژه و عبارات را اصلاح کنیم.

باهنر تصریح کرد: داستان دبیر کلی ایشان نیز در حزب موتلفه بسیار بسیار حائز اهمیت است فکر نمی کردم هیچ وقت ایشان حضور داشته باشند ولی دبیرکل موتلفه نباشند؛ ایشان تمام اعضای موتلفه را قانع کردند که در زمان حیاتشان فردی دیگری تصدی این امر را به عهده بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet