شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوباوه در واکنش به فیلم ضد ایرانی ایرانیوم:

درکنار برخوردهای قانونی، هنر را باید با هنر پاسخ داد

سرویس فرهنگی
**نایب رییس کمیته فرهنگ و رسانه مجلس شورای اسلامی، ساخت فیلم‌های ضدایرانی را دستورکارهای برنامه‌ریزی شده از سوی هالیوود و بنگاه‌های صهیونیستی عنوان کرد و بر ضرورت تحرک‌های هنری هنرمندان ایرانی در کنار برخوردهای قانونی برای پاسخ به فیلم‌های ضد ایرانی تاکید کرد.
دوشنبه 25 بهمن 1389 ساعت 12:16

"بیژن نوباوه" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص فیلم "ایرانیوم" که در کانادا اکران شده است، اظهار کرد: طبیعی است که فیلم‌هایی که درباره منافع نظام اسلامی ساخته می‌شود، نمی‌تواند فیلم‌های مثبتی باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس، با تاکید براینکه جریان فیلم‌سازی در کشورهای غربی، جریانی با پشتیبانی صهیونیست‌ها است، افزود: پشتیبانی صهیونیست‌ها از هالیوود گرفته تا بسیاری از کشورهای دیگر تا جایی است که این‌گونه فیلم‌های برنامه‌ریزی شده را برای مخدوش کردن چهره نظام اسلامی و هر موضوعی مانند حقوق بشر، نقش زن در جامعه و پیشرفت‌های جامعه اسلامی و خصوصا مسئله‌ای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران که بتواند امروز در دنیا مطرح شود، می‌سازند.

به گفته نوباوه، ما در گذشته نیز شاهد ساخت و اکران چنین فیلم‌هایی مانند فیلم "بدون دخترم هرگز" بودیم و ساخت فیلم‌های در راستای مخدوش کردن چهره انقلاب اسلامی ایران به امری عادی و ساده تبدیل شده است.

 

پیشرفت‌های ایران باعث رشک کشورهای غربی شده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، همچنین در خصوص واکنش به ساخت چنین فیلم‌هایی از سوی غرب گفت: به نظرم وظیفه ما این است که در کنار برخوردهای قانونی، تحرک‌های هنری داشته باشیم. درواقع باید صرفا هنر را با هنر پاسخ دهیم و این جریان شاید انگیزه‌ای باشد برای فیلمسازان ایرانی که بتوانند چهره واقعی ما را به نمایش بگذارند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تمام دنیا شاهد این موضوع هستند که ایران در 55 کشور مدعی علم و تاثیرگذاری در جامعه بشری، رتبه 22 را دارد و همین امر باعث حسادت و رشک کشورهای غربی شده است، بنابراین طبیعی است که چنین عکس‌العمل‌هایی را از خود نشان بدهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس، معتقد است که انعکاس پیشرفت‌های علمی حتی به صورت مستند می‌تواند پاسخ منطقی و کوبنده‌ای در مقابل این‌گونه فیلم‌ها باشد.

فیلم 60 دقیقه‌ای ایرانیوم ساخته "رافائل شور" به موضوعاتی از جمله حمایت ایران از گروه‌هایی چون حماس و حزب الله و همچنین ادعای تلاش برای دست یابی به سلاح هسته‌ای می‌پردازد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000