ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/11/25 12:34:00
سرویس بین الملل
کوثری:

مطمئنیم که فشارها علیه تهران نتیجه نمی‌دهد

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بی‌نتیجه بودن هرگونه اقدام غرب علیه ایران، اعلام کرد: اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران باعث می‌شود که ما به سمت خودکفایی بیشتر برویم.

"اسماعیل کوثری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به اظهارات نخست وزیر فرانسه که از تلاش غربی‌ها برای افزایش تحریم ها علیه ایران خبرداده است، گفت: امثال نخست وزیر فرانسه هنوز در حال و هوای جنگ جهانی دوم هستند و خیال می‌کنند که هنوز با زورگویی می توانند کار را به جلو برده و مشکلشان را حل کنند.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اظهار اینکه نه تنها مردم ایران بلکه مردم جهان دیگر زیر بار زورگویی‌ها نخواهند رفت، خاطر نشان کرد: خود غربی ها تا کنون دیده اند حرفی که می زنند چقدر در صحنه عمل به واقعیت پیوسته و به نتیجه رسیده است.

کوثری با تاکید بر اینکه غربی‌ها با تحریم ایران همچون گذشته به نتیجه‌ای نخواهند رسید، دلیل این موضوع را شکست انحصار غربی‌ها اعلام کرد و افزود: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به راحتی می تواند کالاهای مورد نیاز خود را به دلیل ارتباطاتی که با دیگر کشورها دارد تامین کند.

نایب رئیس کمسیون امنیت ملی با اظهار اینکه جمهوری اسلامی از زمانی که تحریم‌ها علیه ایران بوده بسیاری از کالاها را به راحتی تهیه کرده است، خاطرنشان ساخت: ابن بار هم غربی‌ها اگر بخواهند اقدامی علیه ایران انجام دهند، نتیجه‌ای نخواهند گرفت.

نماینده تهران با اشاره به تحریم و قطع رابطه آمریکا با ایران در سال 59، خاطرنشان کرد: در زمانی که آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی با ایران قطع رابطه کرد امام خمینی (ره) فرمودند که این اقدام آمریکا را به فال نیک می گیریم و الان نیز همین گونه است و مطمئنیم که فشارها علیه تهران نتیجه نداده بلکه باعث خودکفایی بیشتر کشور خواهد شد.

اخیرا "فرانسوا فیون " نخست وزیر فرانسه در جریان سفر به عربستان، اعلام کرده است: «قدرت های غربی درصدد تقویت تحریم‌ها علیه ایران هستند.» در شرایطی که کشورهای غربی پیشنهادات ایران را در جریان مذاکرات اول بهمن ماه استانبول نپذیرفتند، فیون افزود: «باید با افزایش تحریم‌ها ایران را به پای میز مذاکره کشاند.»

 به گزارش رادیو بین‌المللی فرانسه، فرانسوا فیون که این سخنان را خطاب به نظامیان حاضر در ناو هواپیما بر "شارل دوگل" در کرانه جده در عربستان سعودی بیان می‌کرد، توضیح بیشتری در مورد جزئیات این اقدام نداد. پس از شکست اجلاس استانبول، مذاکرات اتمی شش کشور عضو گروه 1+5 شامل آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان به بن‌بست رسید.

در همین راستا، یک منبع دیپلماتیک روز جمعه در واشنگتن، اعلام کرد؛ کشورهای غربی مشغول بررسی امکان افزایش تحریم‌های بیشتر مالی علیه ایران به ویژه در حوزه نفت و گاز هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet