هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

نمایندگان مخالف دولت یمن، پیشنهاد مذاکره را پذیرفتند

سرویس سیاسی
**نمایندگان مخالف دولت یمن روز یکشنبه درخواست "علی عبدالله صالح" رئیس‌جمهور این کشور برای مذاکره را پذیرفتند.
دوشنبه 25 بهمن 1389 ساعت 12:50

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، نمایندگان مخالف دولت یمن که مدتهاست شاهد اعتراضات مردمی و بیان مطالباتی مبنی بر اجرای اصلاحات سیاسی و اجتماعی و بهبود وضعیت معیشتی مردم است، اعلام کردند با توجه به کوتاه آمدن رئیس جمهور از اصلاحات یک طرفه حزب حاکم بر قانون اساسی و همچنین به تعویق انداختن انتخابات پارلمانی از سوی وی حاضرند با وی مذاکره کنند.

نمایندگان مخالف همچنین درخواست اصلاح قانون انتخابات در پارلمان را خواستار شدند.

نمایندگان مخالف دولت یمن چندی پیش به دلایلی از جمله اصلاح قانون اساسی در پارلمان بدون موافقت و حضور آنان و همچنین اعلام برگزاری انتخابات پارلمانی در آوریل بدون اجرای اصلاحات سیاسی که طی توافقنامه ای که در سال 2009 منعقد شد، قرار بود صورت بگیرد، جلسات پارلمان را تحریم کردند و به برگزاری تجمع مشغول شدند.

به دنبال این اقدامات نمایندگان مخالف، رئیس جمهور یمن اعلام کرد از اصلاحاتی که بقای وی بر ریاست جمهوری یمن را تضمین می کند و همچنین برگزاری انتخابات بدون موافقت مخالفان دولت کوتاه می آید و از آنها درخواست مذاکره کرد.

گفتنی است یمن از فقر و گرسنگی شدید رنج می برد تا آنجاییکه طبق آمار رسمی 40 درصد مردم این کشور ماهانه حدود 60 دلار (60 هزار تومان) درآمد دارند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000