شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

طرح انتقاد برانگیز دولت یمن برای کسب مجوز شنود مکالمات تلفنی شهروندان در پارلمان

سرویس سیاسی
**تصویب طرح شنود مکالمات تلفنی شهروندان یمنی در جلسه اضطراری "علی عبدالله صالح" رئیس جمهور یمن با شورای عالی امنیت ملی این کشور و ارسال آن به پارلمان برای موافقت، واکنش‌های شدید شخصیت های سیاسی و حقوقی و مخالفان دولت را در پی داشت.
دوشنبه 25 بهمن 1389 ساعت 15:27

به گزارش خانه ملت به نقل از الجزیره، مخالفان این طرح به دولت یمن از بروز عوارض آن هشدار دارند و آن را تجاوز حقوق افراد از سوی دولت و آغازی برای زوال آن دانستند.

مخالفان طرح شنود دولت آن را مغایر قانون اساسی و قوانین و توافقنامه های بین المللی دانستند و از دولت و پارلمان خواستند تا به قانون احترام بگذارند.

مخالفان طرح شنود اعلام کردند در صورت تصویب این طرح در پارلمان، با استناد به مغایرت آن با قانون اساسی علیه این طرح در دادگاه قانون اساسی شکایت می کنند.

آنان همچنین ارائه این طرح به پارلمان را نشانه هراس دولت از مخالفان و بروز اعتراضات مردمی خواندند.

بر اساس طرح پیشنهادی، دولت علاوه بر داشتن حق شنود مکالمات تلفنی و اطلاع از نامه های الکترونیکی، شرکت های ارائه دهنده سرویس تلفن همراه را نیز از استفاده از شبکه ارتباطی خاص منع می کند.

این در حالی است که به دنبال کوتاه آمدن عبدالله صالح از اصلاحات قانون اساسی و برگزاری انتخابات در آوریل آینده، نمایندگان مخالف دولت یمن روز یکشنبه دعوت وی برای مذاکره را پذیرفتند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000