خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/11/25 16:52:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

اظهارات آمانو علیه برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران غیرحقوقی است

**نماینده مردم کرمانشاه موضع اخیر آمانو علیه برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران را غیرحقوقی خواند و تصریح کرد: مسئولان هسته‌ای عمل در چارچوب NPT را همچنان باید مبنا قرار دهند.

"محمد کرمی راد" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت راجع به مواضع آمانو علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران گفت: این نوع اظهارنظرها تعجب ندارد و در زمان دبیرکلی البرادعی نیز مکررا مشاهده می شد. صحبت های آمانو مبنی بر نگرانی از فعالیت های اتمی ایران، روخوانی دیکته ای است که آمریکایی ها و لابی صهیونیست برای وی نوشته اند.

وی اضافه کرد: هربار که ایران در حوزه های مختلف هسته ای پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته، آژانس به نوعی در راستای زیر سوال بردن اقدامات قانونی ایران مواضع ضد و نقیضی را اتخاذ کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: بهانه جویی آمانو به خاطر آن است که شکست 1+5 در مذاکرات استانبول را توجیه کند و آن را تحت تاثیر مباحث به ظاهر حقوقی قرار دهد؛ اما ایشان اول باید به آبروی کشور خود در سطح جهان توجه نماید.

وی به اظهارات آمانو که گفته ایران محل تاسیسات جدید هسته ای خود را به آژانس اعلام نمی کند، اشاره کرد و افزود: دبیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته ای نباید طوری موضع بگیرد که خود را در عرصه جهانی سرسپرده لابی صهیونیسم و کاخ سفید نشان دهد.

نماینده مردم کرمانشاه خاطرنشان کرد: غرب همواره تلاش کرده تا فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران را منحرف جلو دهد؛ اما خیلی از اندیشمندان و کارشناسان این حوزه بارها بر سلامت برنامه های اتمی جمهوری اسلامی اذعان داشته و نوع رفتار غرب در مواجهه با این مسئله را بهانه جویی دانسته اند.
وی ادامه داد: دستگاه سیاست خارجی کشور باید به شفاف سازی و اقداماتی نظیر برگذاری تور هسته ای ادامه دهند تا جوسازی های غربی ها در این زمینه خنثی شود. ضمن آنکه بدون توجه به مواضع غیر حقوقی آمانو، مسئولان هسته ای عمل در چارچوب  NPT همچنان می بایست مبنای قرار دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet