خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1389/11/25 18:07:00
سرویس بین الملل
نماینده شهررضا:

اظهار نگرایی آمانو در رابطه با فعالیت‌های هسته‌ای ایران وجاهت حقوقی ندارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: غرب در ۸ سال مذاکره با ایران باید متوجه می‌شد که زبان زور و تحریم بر عزم ملت ایران تاثیرگذار نیست و بر اثر این اقدامات جمهوری اسلامی از حقوق مردم عدول نمی‌کند.

"عوض حیدرپور" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت راجع به مواضع آمانو علیه برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران گفت: اظهار نگرایی ایشان در رابطه با برنامه‌های هسته‌ای ایران وجاهت قانونی و حقوقی ندارد؛ چرا که بازرسان آژانس همیشه از عدم انحراف این فعالیت‌ها خبر داده‌اند.
وی افزود: حرف‌های دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی یا از سر کم اطلاعی است یا آنکه می‌خواهد با این صحبت‌ها چیزی را علیه جمهوری اسلامی علم کند. زیرا تمام تاسیسات هسته‌ای ایران تحت بازرسی‌های بی‌وقفه و زیر نظر دوربین‌های این نهاد بین المللی قرار دارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران همواره اقدامات اتمی خود را به آژانس اطلاع داده است، تصریح کرد: فعالیت‌های هسته‌ای ما شفاف است؛ بنابراین اظهارات آمانو راجع به عدم مطلع بودن آژانس از تاسیسات جدید اتمی ایران، واقعیت ندارد.
وی در مورد مواضع نخست وزیر فرانسه که گفته باید تحریم‌ها را علیه ایران تشدید کرد تا به پای مذاکره برگردد، اضافه کرد: مدت هاست که جمهوری اسلامی رویکرد خود را در قبال ۱+۵ تغییر داده است؛ به طوریکه آن‌ها درصددند کل مذاکرات را با ما متوقف کنند. اما راه مذاکره و گفتگو از سوی ایران نباید مسدود شود.
نماینده شهرضا و سمیرم سفلی خاطرنشان کرد: موضع گیری نخست وزیر فرانسه نشان داد که ۱+۵ هنوز نمی‌خواهد واقعیت‌ها را ببیند و با آن‌ها کنار بیاید. غرب در ۸ سال مذاکره با ایران باید متوجه می‌شد که زبان زور و تحریم بر عزم ملت ایران تاثیرگذار نیست و بر اثر این اقدامات جمهوری اسلامی از حقوق مردم عدول نمی‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet