هدر اصلی
1389/11/25 18:17:00
سرویس اقتصادی
رجایی:

سدمخزنی 250میلیون مترمکعبی اراک به بهره‌برداری می‌رسد

**رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، از پایان مراحل ساخت و تکمیل پروژه سد مخزنی "کمال صالح" در اراک خبر داد و گفت: هم اکنون این سد پس از گذشت ۶ سال از آغاز به ساخت، آماده بهره‌برداری است.

"عباس رجایی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، افزود: قرار بود در سفر استانی سوم رئیس جمهوری به اراک، این سد با حضور دکت احمدی نژاد به طور رسمی افتتاح شود که بنا به برخی دلایل، افتتاح سد کمال صالح، به آینده موکول شد.

نماینده مردم اراک با بیان این که با اعلام آمادگی و حضور رئیس جمهوری، سد مخزنی اراک به طور رسمی بهره برداری می شود، اظهار داشت: با به بهره برداری رسیدن این سد، آب شرب شهرهای اراک و شازند و همچنین روستاهای مسیر، به طور کامل تأمین می شود.

رجایی، جمع هزینه های ساخت سد کمال صالح را افزون بر 2500 میلیارد ریال برآورد کرد.

آغاز به کار کارخانه تولید ورمی کمپوست

رجایی، از آغاز به کار ساخت کارخانه ورمی کمپوست (دفع زباله به روش کرم افزایی) اراک در ابتدای سال آینده خبر داد و گفت: حجم بالای زباله های شهری اراک و به صرفه نبودن دفن آن، مدیران شهری را متوجه راه اندازی این کارخانه کرده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، مجموعه ورمی کمپوست اراک را یکی از بزرگترین مجموعه های نوع خود در منطقه خواند و اظهار امیدواری کرد که این مجموعه با تخصیص اعتبارهای لازم تا اواخر سال 90 به بهره برداری برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet