آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دلخوش تأکید کرد:

ضرورت به روز رسانی تکنولوژی صنایع در زمان هدفمندی یارانه‌ها

سرویس اقتصادی
**سخنگوی طرح تحول اقتصادی مجلس گفت: تکنولوژی‌های تولید ما بر اساس تکنولوژی روز دنیا نیست که این موضوع خودش هزینه‌هایی بر تولید تحمیل می‌کند، از این رو یکی از مسائلی که امروزه باید در صنایع ما به آن پرداخته شود، به روز سازی تکنولوژی‌های صنعتی است.
دوشنبه 25 بهمن 1389 ساعت 19:19

کاظم دلخوش در گفت و گو با نشریه گلچین افزود: به دلیل عدم مدرن شدن مکانیزم تولید در بسیاری از بخش‌های صنعت شاهد این هستیم که هزینه تولید و دستمزد کارگر و سایر هزینه‌ها بالاست.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس یادآور شد: با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها برای اینکه کمر صنعتگر نشکند باید برای این موارد تدابیری اندیشیده شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بسته‌های حمایتی که دولت برای صنایع مختلف از جمله ارائه تسهیلات ارزان قیمت و دادن یارانه به بخش تولید مدنظر قرار داده می‌تواند کمک‌کننده باشد، اما ایجاد زمینه‌های لازم برای تغییر تکنولوژی در صنعت و حمایت از صنایع کم‌مصرف در زمینه انرژی از ضرورت‌ها است.

وی اظهار داشت: تولیدکنندگان وصنایع باید بتوانند به‌گونه‌ای تولید کنند که قابلیت رقابت با محصولات خارجی را پیدا کنند، اگر محصول با کیفیت پایین را به بازار ارائه دهند و بخواهند با محصولات با کیفیت خارجی رقابت کنند، خود صنعتگر است که آسیب می‌بیند.

دلخوش تصریح کرد: از طرفی اقتصاد ما مشکلاتی دارد که برای ساماندهی تولید لازم است که حتماً زیرمجموعه‌های اقتصاد نیز اصلاح شود.

به گفته وی، لازمه عمل به اصل 44 و رسیدن به سند چشم‌انداز این است که نظام مالیاتی، نظام گمرکی و نظام بانکی اصلاح شود.

سخنگوی طرح تحول اقتصادی مجلس یادآور شد: باید جلوی فرارهای مالیاتی گرفته شود و درآمدهای حاصل از گمرکات نیز اصلاح شود و بهینه‌سازی قوانین برای کارآمدسازی نظام بانکی از دیگر شروطی است که می‌تواند شائبه ربا بودن سود بانک‌ها را از بین ببرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000