خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1389/11/25 19:29:00
سرویس بین الملل
عضو گروه دوستی پارلمانی ایران-فرانسه در مجلس:

تهدید ایران به تحریم، نشان‌دهنده عجز دولت فرانسه است

**عضو گروه دوستی پارلمانی ایران-فرانسه در مجلس، سخنان"فرانسوا فیون" نخست وزیر فرانسه مبنی براینکه باید ایران را با تهدید به تحریم وادار به مذاکره کرد، گفت: تهدید ایران به تحریم نشان‌دهنده عدم دستیابی دولت فرانسه به خواسته‌های غیرقانونی خود در موضوع هسته‌ای ایران است.

"بهروز جعفری" نماینده مردم سمیرم درگفت وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: دولتمردان فرانسوی از نظر سیاسی وابسته به آمریکا، انگلیس و تحت تاثیر اعضای گروه 1+5 هستند وتحت تاثیر این کشورها به بیان چنین سخنان بر علیه ایران می‌پردازد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن اشاره به رفتار دوگانه کشور فرانسه در برابر ایران، افزود: کشور فرانسه مذاکرات را در صورتی که زمینه‌سازدسترسی به اهداف مورد نظر فرانسه باشد، قبول دارند؛ اما زمانیکه مذاکرات اهداف آنها را تامین نکند، شاهد هستیم که کشور فرانسه شیوه عمل متفاوتی را پیش می‌گیرد.
جعفری استفاده از حربه تهدید را مانع تراشی در موضوع هسته‌ای ایران یاد کرد و افزود: کشورهایی مانند فرانسه با تفکر ایران و تاثیرش در منطقه مخالف هستند و به منظور مقابله با ایران از بهانه‌های مختلفی همچون موضوع هسته‌ای استفاده می‌کنند.
عضو گروه دوستی پارلمانی ایران-فرانسه در مجلس تصریح کرد: فرانسه در صورت عدم دستیابی به اهداف مورد نظر خود از شیوه تهدید به تحریم و جوسازی علیه ایران استفاده می‌کند، شیوه‌ای که در حال حاضر آن را به کار گرفته است.
وی در ادامه تاکید کرد: در صورتی که کشور فرانسه شیوه عمل انگلیس را در رابطه با ایران پیش بگیرد، بدون شک تعامل ایران باید این کشور تغییر خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet