اربعین حسینی
1389/11/25 19:32:00
سرویس اقتصادی
صادق:

ادغام وزارتخانه‌ها باید منطقی باشد

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که ادغام وزارت راه و ترابری با وزارت ارتباطات، فناوری و اطلاعات منطقی نیست، گفت: باید وزارتخانه‌هایی که فعالیت آنها با هم سنخیت دارد را با هم ادغام کرد.

"سیدمهدی صادق"  در گفت و گو با نشریه گلچین، در باره آخرین اخبار حوزه انتخابیه و پروژه‌های انجام شده در این شهرستان گفت: کلنگ چهار بانده شدن جاده بندر کیاشهر به آستانه اشرفیه و بالعکس در حال حاضر زده شده است و اعتبار خوبی هم برای آن در نظر گرفته شده است و این احتمال وجود دارد که حداکثر تا 10، 15 روز آینده عملیات اجرایی آن شکل گیرد.

وی ادامه داد: طرح توسعه اطراف حرم«آقا سیدجلال الدین اشرف» به خوبی در حال انجام است و به نظر می‌رسد تا پایان سال نیمی از این پروژه به اتمام برسد و در بخشی از مسیر، بلوار 35 متری ایجاد شود.

نماینده مردم کیاشهر و آستانه اشرفیه افزود: متعاقب این قبیل فعالیت‌ها می‌توان نسبت به جذب سرمایه‌گذار برای ساخت و ساز تجاری، مسکونی، اداری، گردشگری و زیارتی اقدام کرد.

وی تصریح کرد: پروژه چند منظوره شدن بندر کیاشهر به تصویب رسیده و در واقع سند تغییر و تحول این اسکله بین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه و ترابری و سازمان‌های مربوطه آنها رد و بدل شده است.

صادق یادآور شد: همزمان با ایام دهه فجر چندین پروژه در این ایام به بهره‌برداری رسیدکه اعتبار این پروژه‌ها رقمی در حدود 12 میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: پروژه‌هایی از قبیل پروژه راه‌اندازی شبکه برق در روستاها و شهرهای این استان و عملیات گاز‌رسانی به 5 روستا که کلنگ این پروژه زده شده است.

نماینده مردم کیاشهر و آستانه اشرفیه ادامه داد: احداث پلی در وسط شهر روبه‌روی آرامگاه دکتر معین در این ایام افتتاح شده است.

وی همچنین در باره پروژه‌های آبرسانی در روستاها گفت: افتتاح دو مدرسه در آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر از جمله این پروژه هاست ضمن اینکه پل ورودی شهرستان آستانه اشرفیه به خوبی در حال انجام است.

صادق افزود: کلنگ چهار بانده شدن جاده بندر کیاشهر به آستانه اشرفیه و بالعکس در حال حاضر زده شده و اعتبار خوبی هم برای آن در نظر گرفته شده است و این احتمال وجود دارد که حداکثر 10 تا 15روز آینده عملیات اجرایی آن شکل گیرد.

وی بیان کرد: در سفر رئیس جمهوری به استان گیلان برای شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر پروژه‌های خوبی به تصویب رسیده است که از جمله آن می‌توان به تصویب بیمارستان بندر کیاشهر و دهکده ماهیان خاویاری اشاره کرد. ضمن اینکه همزمان با آن بحث شکل‌گیری پروژه شهرک سینمایی و شهرک صنعتی به تصویب رسیده که این‌شهرک صنعتی از تکنولوژی‌های نوین بهره مند خواهد بود.

به گفته صادق، بحث ایجاد پروژه‌های فرهنگی و مجموعه‌هایی به این منظور از دیگر پروژه‌های در دست انجام است.

وی در باره ادغام وزارت راه و ترابری با وزارت ارتباطات، فناوری و اطلاعات گفت: بین فعالیت این دو وزارتخانه هیچ سنخیتی وجود ندارد و به نظر نمی‌رسد عملاً این اتفاق عملی باشد.

نماینده مردم کیاشهر و آستانه اشرفیه افزود: اگر بتوان به سمتی حرکت کرد که وزارتخانه‌هایی که فعالیت آنها با هم سنخیت داشته باشد با هم ادغام شوند به مراتب بهتر خواهد بود که به طور مثال می‌توان به ادغام وزارتخانه‌هایی مانند وزارت بازرگانی و وزارت صنایع و معادن اشاره کرد، زیرا تلفیق حوزه تولید و فروش به مراتب بهتر خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet