شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

نقد فلسفه دارون به زودی منتشر می‌شود

سرویس فرهنگی
**کتاب نقد فلسفه دارون در پاسخ به نظریه تکامل و لوازم غیرعقلی و دینی داروین تألیف شده است که به زودی از سوی کتابخانه مجلس شورای اسلامی منتشر می‌شود.
سه‌شنبه 26 بهمن 1389 ساعت 08:19

از آنجا که مهمترین شارح عربی داروین در قرن گذشته، شبلی شمیّل (Chibli Chemayel) بوده، بخش اوّل کتاب حاضر متکفّل پاسخگویی به اثر وی است.

پس از نشر آثار شمیّل، علّامه ابوالمجد نجفی بر آن شد که پاسخی بر آثار وی بنویسد، لذا اثری به نام نقد فلسفه دارون را در سه بخش به رشته تألیف کشید و تاکنون از بخش سوم آن اطلّاع در دست نیست. علّامه نجفی، بخش اوّل کتاب خود را به نقد مقاله اوّل شرح بخنر (Bochner) اختصاص داده است.

بخش دوم کتاب او بر اساس پاره‌ای از نگاشته‌های عصری مؤلّف، به صورت یک مناظره در دو مقاله طرّاحی شده است. نجفی، این بخش از اثر خود را به بررسی لوازم الهیّاتی نظریه داروین اختصاص داده است.

مقالات این بخش، عبارت است:

مقاله اوّل: این گفتار به بحث از اثبات صانع، تحلیل غایت، چگونگی ایجاد عالم از عدم، و عدم قدّم ماده می‌پردازد و در ضمن آن به پاسخ دقیق شارحان داروین و چگونگی استدلال آنها اشاره شده است.

مقاله دوم: در دفاع از ادیان است و در این مقاله به پاسخ برخی شبهات عصری در نفی ادیان در دفاع از مادیگرایی و پاره‌ای از اقوال مارکسیستی پرداخته شده است.

نقد فلسفه دارون، تألیف "ابی المجد الشیخ محمّدالرضا النجفی الاصفهانی"(1287- 1362ق) به تحقیق  "حامد ناجی اصفهانی" از سوی کتابخانه مجلس شورای اسلامی در دست انتشار است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000