هدر اصلی
1389/11/26 12:27:00
سرویس سیاسی

نماینده پارلمان اروپا: درباره فعالیت اخوان‌المسلیمن در مصر جای نگرانی نیست

**یک نماینده پارلمان اروپا در سفر خود به قاهره اعلام کرد: از وجود اخوان المسلمین در مصر نگران نیستم زیرا مصر کشوری میانه رو و متعادلی است.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری رسمی آلمان (د.ب.آ)، "ادوارد مک میلان سکوت" اظهار داشت: با توجه به تجربیاتی که داریم مصر کشوری میانه رو و متعادلی است که می تواند مثل هر کشور دیگری از دموکراسی بهره مند باشد و دین نقش مهمی در این میان ایفا می کند.

وی افزود: کشورهای غربی تصور می کنند با وجود اسلام گرایانی چون اخوان المسلمین در غیاب "حسنی مبارک" (رئیس جمهور مخلوع مصر) ممکن است شرایط مصر بدتر شود اما وجود مبارک و روابط وی با اسرائیل در گذشته بود که مصر را به چنین شرایطی رساند که اعتراضات مردم را به دنبال آورد.

این نماینده که اولین مقام اروپایی است که بعد از انقلاب مردمی مصر به این کشور سفر می کند همچنین در دفتر حزب "وفد" (حزب مخالف دولت سابق مصر) در قاهره حضور یافت و از موضع برخی  کشورهای اروپایی در قبال مصر در گذشته به شدت انتقاد کرد.

 او گفت: برخی از کشورهای اروپایی با اینکه می دانستند حکومت 30 ساله مبارک چه نتایجی را در مصر به بار آورده است اما همچنان ایستادند و تنها از دور شرایط بحرانی مصر را تماشا کردند.

انقلاب مردمی مصر بعد از 18 روز حضور گسترده مردم در خیابان های این کشور روز جمعه گذشته با کناره گیری مبارک از قدرت و پایان دیکتاتوری 30 ساله وی نتیجه داد.

  بعد از وقوع این حوادث، برخی از کشورها چون آمریکا نگرانی خود را از وجود اخوان المسلمین در مصر و احتمال تشکیل یک دولت اسلامگرا در این کشور ابراز کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet