شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حداد عادل:

سرنگونی دیکتاتوری مصر در 22بهمن عنایت الهی است

سرویس صحن
**رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با محکوم کردن اتفاقات 25 بهمن و عمل دعوت کنندگان به راهپیمایی در این روز اظهار داشت: شباهت‌های زیادی در اهداف مطالبات و روش‌های حرکت مردم ایران در انقلاب اسلامی و انقلاب مردم مصر وجود دارد.
سه‌شنبه 26 بهمن 1389 ساعت 15:00

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حداد عادل در جلسه علنی امروز (26 بهمن) در نطق میان دستور خود که در صحن علنی مجلس قرائت شد، گفت: 22 بهمن امسال در حالی فرا رسید که مردم ایران شادی مضاعف داشتند.

وی تصریح کرد: ملت ایران از یک سو شادمان بودند که انقلاب اسلامی مانند سروی سربلند و سرافراز در جهان قد برافراشته و 32 سال در برابر توطئه‌ها و تهدیدها ایستادگی کرده و با نشاط و تاثیرگذار به حیات پربرکت خود ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر نیز شادمان بودند که مردم مسلمان تونس و مصر با الهام از اسلام و قرآن و با استفاده از تجربه موفق انقلاب اسلامی در ایران در برابر دشمنان و حکام مستبد منطقه و کشورهای خود به پا خاسته اند و به پیروزی رسیده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مشاهده شور انقلابی و ایمان و آگاهی مردم تونس و مصر برای مردم ایران مایه افتخار بود؛ شباهتی که در اهداف و مطالبات و حتی روش های حرکت مردم با اهداف و روش های مردم ایران در انقلاب اسلامی سال 1357 مشاهده می شد به راستی حیرت آور بوده و از همه حیرت آور، سرنگونی دیکتاتور مصر، حسنی مبارک، در همان روز 22بهمن بود که آن را جز نشانه عنایت الهی و معجزه قرن نمی توان دانست.

وی با بیان این که ما این پیروزی را به ملت های بیدار تونس ومصر تبریک می گوییم گفت : از ملت مصر می خواهیم تا رسیدن به همه‌ مطالبات خود از پای ننشینند و مراقب باشند، حال که دشمن را از در بیرون رانده‌اند دوباره از پنجره وارد نشود.

حداد عادل با اشاره به درخواست موسوی و کروبی معترضان انتخابات ریاست جمهوری سال 88 برای برگزاری راهپیمایی در 25 بهمن اظهار داشت: آنچه تعجب آور و تاسف آور است این است که در ایران آقایان کروبی و موسوی از طرفداران خود دعوت کردند جدا از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن روز 25 یعنی دیروز به خیابان ها بیایند  و تحت عنوان حمایت از مردم مصر با دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران مخالفت کنند.

وی افزود: آنان پیش خود حساب کرده بودند از دو حال خارج نیست یا وزارت کشور اجازه‌ راهپیمایی می‌دهد و یا نمی دهد؛ اگر اجازه داد مثل روزهای اول بعد از انتخابات خرداد 88 همه چیز را آتش می زنیم و خراب می‌کنیم تا در تلویزیون‌های آمریکا و اسراییل و رسانه‌های غربی نشان داده شود انقلاب منطقه به ایران هم سرایت کرده است.

وی ادامه داد: آنان این گونه پیش بینی کرده بودند که اگر وزارت کشور اجازه نداد و نیروهای انتظامی در خیابان ها حاضر شدند باز هم برای رسانه های دشمنان اسلام و ایران خبر تهیه خواهد شد تا کینه خود را نسبت به این انقلاب و امام و رهبری و ملت ایران نشان دهند. آنها پیش خود حساب کرده بودند که در هر حال برنده‌ایم، زیرا برای تبلیغ علیه نظام خوراک مناسبی در اختیار رسانه‌ها گذاشته‌ایم.

وی تصریح کرد:  اما به آنها می گوییم که شما در هر حال بازنده بوده‌اید و هستید. مگر شما نبودید که در روز قدس ماه رمضان سال قبل دعوت به تظاهرات کردید و عده ای به نام طرفداری از شما به خیابانها آمدند و با تظاهر علنی به روزخواری، شعار «نه غزه نه لبنان» سر دادند؟ شما آن روز این حرکت و این شعارها را محکوم نکردید و حالا طرفدار مردم مصر شده اید که بزرگترین خواسته آنها قطع رابطه مصر با اسرائیل و قرار گرفتن ملت و دولت مصر در کنار مردم مظلوم فلسطین است.

عادل تاکید کرد: بعد از اعلام موضوع صریح و شجاعانه و اسلامی و انقلابی رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه 15 بهمن امسال تهران و راهپیمایی عظیم مردم در جمعه 22بهمن، چه نیازی به راهپیمایی و تظاهرات جداگانه بود که شما زمینه را برای فتنه‌گری منافقین و سلطنت طلبان و دشمنان بی شرم انقلاب اسلامی فراهم کنید و آب به آسیاب دشمنان بریزید تا بخواهند انقلاب‌های مردم مصر و تونس را از مخالفت با آمریکا و اسراییل منحرف سازند؟!

وی یادآور شد: کاری که شما کردید شبیه کار برادر حاتم طایی است که وقتی دید همه به سبب سخاوت‌ها و کرامت های اخلاقی به حاتم توجه می‌کنند و کسی به او توجه ندارد برای معروف شدن در چاه مقدس زمزم ادرار کرد و مشهور شد؛ آری امروز شما هم در منطقه و در ایران، مثل برادر حاتم، مشهور شده اید مشهور به خدمت به دشمنان اسلام.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000