خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/11/26 15:21:00
سرویس اقتصادی
گروسی با تأکید بر ضرورت فعال‌کردن اپراتورهای متعدد در کشور،

اپراتور سوم تلفن‌همراه از انحصار در این حوزه جلوگیری می‌کند

**عضو کمیسیون صنایع و معادن با تأکید بر ضرورت حضور اپراتورهای متعدد مخابراتی در کشور، از جمع بندی کمیسیون صنایع در باره نقاط ضعف و قوت اپراتور سوم در کشور خبر داد و گفت: حضور اپراتورهای متعدد برای ایجاد رقابت وعدم انحصار در حوزه ارتباطات کشور ضروری است.

حسین گروسی در گفت‌وگو با خبرنگار "خانه ملت" در باره مأموریت کمیسیون صنایع برای بازدید از شرکت ام.تی.ان (MTN) به عنوان اپراتور دوم در تعطیلات مجلس گفت: چهار نفر از نمایندگان به همراه دبیر کمیسیون و تعدادی از مسئولان به مدت یک هفته به آفریقای جنوبی سفر کرده بودند که افزون بر بازدیدهای صنعتی و معدنی، مسائل مربوط به شرکت ام.تی.ان (MTN) را که یکی از سهامداران اپراتور دوم مخابرات ایران است، بررسی کردند.


نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شرکت ام.تی.ان (MTN) یک شرکت آفریقایی است که 49 درصد سهام شرکت ایرانسل را در اختیار دارد و به عنوان یکی از شرکای ایرانسل در کشور مشغول به کار است.


گروسی در باره حضور این شرکت آفریقایی در کشور گفت: شرکت ام.تی.ان (MTN) به همراه ایرانسل تا به حال خدمات خوبی به مردم ارائه و قیمت سیم کارت را از مبالغ بسیار بالای گذشته به طور چشمگیری کاهش داده است، اما بحث‌های حاشیه‌ای مبنی بر عدم واریز28 درصد از درآمدهای این شرکت به عنوان حق و حقوق قانونی دولت، در این بازدید بررسی شد.


نماینده مردم شهریار درمجلس افزود: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که این شرکت تا تاریخ مقرر و طبق اسناد ارائه شده، همه حق و حقوقی که لازم بوده را به صورت قانونی به حساب شرکت ارتباطات واریز و به برخی ازتعهدهای خود، حتی بیش از حد توافق شده، عمل کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به پتانسیل بالای کشور آفریقای جنوبی برای سرمایه گذاری ایران اظهار داشت: شرکت های بزرگ انگلیسی و آلمانی فعال در آفریقای جنوبی به علت بعضی از مشکلات مالی اروپا، در حال ترک این کشور هستند.


به گفته وی، این مسئله در کنار بارندگی زیاد و رشد کشاورزی و صنعت در این کشور زمینه حضور متخصصان نرم افزار، پزشکی و صنعت و معدن و همچنین ارتباطات را در بازار بسیار خوب آفریقای جنوبی ایجاد می کند تا ایران بتواند جوانانی را که دراین راستا می توانند خدماتی ارائه دهند در این بازار کاری مشغول به کار کند.


نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت حضور اپراتورهای متعدد در کشور گفت: ما به دنبال اپراتور سوم هم هستیم زیرا موجب ایجاد نوعی رقابت  و عدم انحصار می شود؛ بررسی هایی در این زمینه صورت گرفته که درحال جمع بندی نهایی و یافتن نقاط ضعف و قوت آنها در کمیسیون هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet