هدر اصلی
1389/11/26 08:22:00
سرویس سیاسی
عزت الله دهقان:

مخاطب سخنان رهبری، بیشتر مسئولان بودند

**نماینده مردم درود و ازنا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان ارتش، تصریح کرد که مخاطب سخنان ایشان مسئولان کشور بوده‌اند.

 هفته گذشته فرماندهان و کارکنان ارتش مطابق هر سال در حسینیه امام خمینی(ره) حضور یافتند و بار دیگر با آرمان‌های انقلاب پیمان بستند. مقام معظم رهبری، فرمانده کل قوا در این مراسم سخنان مبسوط و مهمی فرمودند که شاید مهم‌ترین فراز آن مقابله با هرگونه تفرقه میان مسئولان بود.

از سوی دیگر در دهه فجر در کنار راه‌اندازی پروژه‌های گوناگون، دولت دست به کوچک‌سازی طبق لایحه پنجم توسعه زده و قصد دارد چند وزارتخانه را در هم ادغام کند.

عزت الله دهقان نماینده مردم درود و ازنا در خصوص این مطالب گفت و گویی با هفته نامه بامداد داشته که در زیر می خوانیم:

رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش فرمودند که اختلاف‌افکنی؛ هدف دشمن است و باید با هرگونه تفرقه میان مسئولان مقابله کرد. به نظر شما این رهنمود چگونه شکل اجرایی به خود می‌گیرد؟

کلام امام(ره)، امام کلمات است و کلام رهبر، رهبر همه سخن‌ها. اختلاف پدیده شومی است که مجامع متعهد را متفرق می‌کند و قوای منسجم را پراکنده می‌سازد؛ این است که هم امام راحل و هم رهبر معظم انقلاب با حساسیت بسیار زاید‌الوصفی این مقوله را گوشزد ‌کرده و اختلاف مخصوصاً بین مسئولان را نکوهش می‌کنند برای اینکه اتحاد و وحدت کلمه علت اصلی پیروزی انقلاب ما بوده. حالا اگر بعد از پیروزی این تشتت خدای ناخواسته حاکم شود و پراکندگی صورت بگیرد معلوم است که رو به قهقرا خواهیم رفت، بنابراین رهبر تذکر می‌دهند راه اجرای این فرمان الهی کدام است که آن این است که به اعتقاد من مسئولان رده بالای مملکت یک مقداری پا روی نفسشان بگذارند و مقداری منیت و عناد را کنار بگذارند که این «من» شیطان است.

امام فرمودند که اگر انبیا در عرض یکدیگر مبعوث می‌شدند هیچ‌کدام با یکدیگر اختلاف نداشتند، این اختلاف از اینجا شروع می‌شود که نفس‌اماره من به عنوان نماینده مجلس می‌گوید که تو از فلانی بالاتری و باید چنین باشی، اما اگر از اول من قلم قرمز دور این «من» کشیدم دیگر سنگین نیست و وقتی که خودم را فدای هدف و انقلابم و رهبرم کردم در این صورت اگر در یک جایی کسی پا گذاشت روی حرف من و من را نادیده ‌گرفت و یا کسی، یکجایی حرفی زد که کنایه‌ای به من داشت، این‌طور نباشد که من سرو دست بشکنم که الا و لابد باید این سخن را جواب بدهم تا برتری خودم را ثابت کنم. اگر مسئولان رده بالا این کار را بکنند من فکر نمی‌کنم که هیچ اختلافی به وجود بیاید، بنابراین تنها راه کنار گذاشتن اختلاف، خط قرمز کشیدن دور «من» است. مظلومیت شهیدبهشتی آنجا بر جهان ثابت شد که در آن زمان هر کس صبح از خواب بیدار می‌شد، هر جا اشکال و خرابی و خلافی صورت می‌گرفت می‌گفتند تصمیم شهیدبهشتی است ولی ایشان لب باز نمی‌کردند. خدایی داریم که حق را حق کند و باطل را باطل. بنابراین مسئولان بیشتر از آدم‌های عادی مخاطب این خطاب‌های عرفانی و اخلاقی و الهی خواهند بود.

 انتصاب علی نیکزاد به سرپرستی وزارت راه‌وترابری آیا نشانه ادغام وزارت راه و مسکن است؟

ما مهندس نیکزاد را از مدیران خوب کشور می‌دانیم وانصافاً ایشان تا معاون وزیر کشور بود خیلی خوب کار کرد و خدمات او نسبت به مناطق و مراکز استان و شهرستان‌ها باعث شد نمایندگان مجلس، وزارت او را با آغوش باز بپذیرند و هیچ‌کس با وزارت او مخالفت نکرد. ایشان الان آمدند و شدند سرپرست وزارت راه‌وترابری که این پدیده مبارکی است و حق رئیس‌جمهور هم هست که تعیین کند. البته قبلاً جسته وگریخته شما و ما هم شنیدیم که هیأت‌دولت فرمودند؛ وزارت راه را با وزارت مسکن ادغام کنند و اسم آن را بگذارند وزارت راه‌ومسکن؛ گرچه دولت‌ قادرشده است در اجرای قانون برنامه‌پنجم که از تعداد وزارتخانه‌ها کم کند به گونه‌ای که به 17 عدد برسند اما با توجه به گستردگی کار وزارت راه و با توجه به گسترش کار وزارت مسکن اینجا را جای ادغام نمی‌دانم. آن مصوبه مجلس باید تصویب شود. وزارتخانه‌ها هم باید ادغام شوند اما آن ادغام نباید وزارت مسکن و راه باشد.

 از حوزه انتخابیه‌تان چه خبرهایی دارید؟

با اینکه بیش از 100 روز از زلزله دورود می‌گذرد متأسفانه آن مصوبه دولت را که هیأت‌دولت حدود

 دو ماه و نیم قبل تصویب کرده، هنوز به مرحله اجرا نرسیده است اما برادر عزیزمان آقای دهمرده تمهیداتی را اندیشیده‌اند وجلسه‌ای هم چند شب قبل داشتیم که مقداری کار را راه انداخت. یکی از مصوبات دولت آن است که آنهایی که خانه‌هایشان تعمیر می‌خواهد

3میلیون تومان باید بگیرند و آنهایی که مقاوم‌سازی می‌خواهد 5 میلیون تومان و بازسازی 10 میلیون تومان اما تا حالا هیچ‌کس چیزی نگرفته است. بعد از جلسه چند شب پیش قرار شد کسانی که تعمیرات دارند 5/1 میلیون تومان بگیرند و برای مقاوم‌سازی 2 میلیون و بازسازی 5 میلیون تومان دریافت کنند و کار را آغاز کنند تا ببینیم به کجا می‌رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet