خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/11/27 14:16:00
سرویس اقتصادی
یوسفیان‌ملا با تأکید برضرورت بررسی دقیق بودجه90:

تصویب ماهانه هم از آسیب‌های دیرآمدن بودجه نمی‌کاهد

**عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، زیان‌های ناشی از تأخیر در ارائه بودجه را غیرقابل جبران خواند و گفت: تصویب بدون بررسی برنامه بودجه با تصویب چنددوازدهمی آن تفاوت زیادی ندارد و در هر دو صورت بررسی کارشناسی بودجه مختل خواهد شد.

"عزت الله یوسفیان ملا" به خبرنگار خانه ملت گفت: با تصویب چند دوازدهمی برنامه بودجه هم  زیان های تأخیر در ارائه به موقع لایحه بودجه، قابل جبران نیست و تصویب چنددوازدهمی بودجه نیز، زیان‌های تأخیر در ارائه برنامه بودجه را  کاهش نمی‌دهد.

 

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس افزود: فرصتی که قانون برای بررسی برنامه بودجه در اختیار نمایندگان مجلس قرار داده است، فرصت حداکثری است و بر اساس آن مجلس تا 50 روز فرصت دارد برنامه بودجه را بررسی و تصویب کند.

این نماینده تصریح کرد: حتی در صورت محاسبه حداقل زمان برای بررسی و تصویب برنامه بودجه نیز، تا پیش از پایان سال نمی توان برنامه بودجه را بررسی کرد.

 

وی افزود: در صورت تصویب چند دوازدهمی برنامه بودجه سال 89، بخشی از این لایحه بدون مطرح شدن در کمیسیون ها، به طور مستقیم در صحن علنی مجلس قرائت، بررسی و تصویب می شود.

 

یوسفیان ملا ادامه داد : مطرح نشدن چنددوازدهمی بودجه در کمیسیون ها، روند مطالعه کارشناسی بودجه را کند و ناکارآمد می کند، بنابراین تصویب بدون بررسی برنامه بودجه با تصویب چنددوازدهمی آن تفاوت زیادی ندارد و در هردو صورت بررسی کارشناسی بودجه مختل خواهد شد.

 

پیش بینی نرخ 80 دلاری نفت بی اساس است

 

نماینده مردم آمل و لاریجان، با بیان این که هم اکنون میانگین هزینه تولید و آماده سازی هر بشکه نفت در ایران برای تحویل، بیش از 10 دلار است، گفت: از این رو نرخ واقعی برای هر بشکه نفت نمی تواند بالاتر از 65 دلار باشد.

 

وی با تأکید بر این که استخراج و تولید نفت و هزینه های نگهداری و آماده سازی آن باید در نرخ پیش بینی شده در برنامه بودجه 90، لحاظ می شد، گفت: مابه التفاوت نرخ پیش بینی شده با نرخ واقعی نفت نباید در بودجه لحاظ می شد.

 

پیش بینی نرخ 1050 تومان بر هر دلار مناسب است 

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، نرخ پیشنهادی ارز را با توجه به کاهش ارزش دلار و رکود اقتصادی جهانی، مناسب ارزیابی کرد و گفت: پیش بینی 1050 تومان برای دلار با حداکثر پنج تومان کاهش یا افزایش با توجه به شرایط اقتصاد جهانی مناسب و بهینه است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet