ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/11/27 15:21:00
سرویس بین الملل
ابراهیمی:

امریکا با هدف تعیین جایگزینی برای مبارک دست به توطئه میزند

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که امریکا با توجه به منافعی که در مصر دارد قطعا به توطئه دست خواهد زد تا جایگزینی برای مبارک درست کند.

"حسین ابراهیمی" نماینده بیرجند در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: آمریکا در مصر منافع فراوانی داشت یعنی اگر نامبارک نبود تا به حال قطعا اسرائیل جمع شده بود و قدرتی که منافع امریکا را در منطقه حفظ کرد حسنی نامبارک بود.

وی با تاکید بر اینکه حسنی مبارک اهرمی برای حفظ منافع امریکا بود گفت: الان که رژیم مبارک سقوط کرده طبیعی است که تحولی که در مصر بوجود می آید تنها یک خار کوچک نیست بلکه اتفاقی بزرگ و تاریخی است و امریکاییها جهت تامین منافع خود حتما دست به توطئه خواهند زد.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: درحالی که مردم مصر در تکاپوی پیروز کردن انقلاب خود بودند معاون رییس جمهور امریکا کنار حسنی مبارک بود و او را دلداری می داد و همچنین نیروها را بسیج کرده بود که با سنگ و از پشت بامها بر مردم بتازند تا آنها متفرق شوند.وقتی در این جبهه به موفقیت نرسیدند عمر سلیمان را نماینده مبارک قرار دادند و بازی سیاسی که  در بحبوحه پیروزی انقلاب اسلامی ایران هم راه انداخته بودند را برپا کردند.

وی با بیان اینکه حنای آنها در ایران رنگی نداشت افزود: مردم مصر نیز به موقع و به درستی موضوع را درک کردند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اداره امور توسط ارتش در مصر گفت: قطعا مردم مصر این درایت را دارند که این ارتش را در حقیقت مبارک تربیت کرده و ساخته و پرداخته انور سادات است و لذا قطعا به نحوی با امریکاییها در ارتباط است؛ البته مردم مصر درهمین راستا خواهان حکومتی مبتنی بر رای مردم هستند.  

به گفته ابراهیمی انقلاب کردن خیلی مشکل است اما انقلاب را به ثمر رساندن و حفظ کردن مشکل تر است بنابراین مردم مصر باید بسیار هوشیار باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet