خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1389/11/27 17:15:00
سرویس اقتصادی
برای افزایش توان مالی و حمایت از توسعه اقتصاد ملی:

موسوی‌لارگانی: قانون توانمندسازی بانک‌ها تصویب می‌شود

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که بانک‌ها به توسعه اقتصاد ملی توجهی ندارند، از تصویب قانون توانمندی بانک‌ها در این کمیسیون، برای برطرف کردن معضلات نظام بانکی کشور خبر داد.

"سیدناصر موسوی لارگانی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این که یکی از موارد هفت گانه قانون هدفمندی یارانه ها، بحث اصلاح نظام بانکی کشور است، تصریح کرد: هم اکنون نرخ بهره تسهیلات بانک ها بسیار بالا است و قابل قیاس با بانک های فعال در کشورهای دیگر نیست.

 

نماینده مردم فلاورجان در مجلس، گفت: نرخ بالای بهره تسهیلات ارائه شده بانک ها به بخش صنعت برای صنعتگران به صرفه نیست و توان رقابت بخش های مختلف صنعتی کشور را با رقبای خارجی خود در بازار جهانی گرفته است.

 

موسوی لارگانی با بیان این که بهای تمام شده کالاهای تولید شده در داخل کشور بالا است، اظهار داشت: استقبال مردم از کالاهای ارزان وارداتی کشورهای دیگر یکی از مشکلات بالا بودن نرخ بهره تسهیلات بانک ها برای بخش صنعت است.

 

 کاغذبازی در بانک ها علت تأخیر در ارائه تسهیلات

 

به گفته وی، بانک ها تنها به فکر کسب سود هستند و به شرایط مشتری توجه نمی کنند و این موضوع یک معضل بزرگ در نظام بانکی کشور است.

 

نماینده مردم فلاورجان در مجلس، با بیان این که کاغذبازی ها علت اصلی تأخیر در رسیدن تسهیلات بانک ها به دست مشتریان است، افزود: تأخیر در رسیدن مشتریان و به ویژه صنعتگران به پول و اعتبار، تمام برنامه های آنها را برهم می زند و باعث ایجاد مشکلات فراوان بر سر راه ها صنعتگران می شود.

 

خصوصی بودن بانک ها، بهانه ای برای دریافت بهره بالا

 

موسوی لارگانی، خصوصی بودن را بهانه بانک های خصوصی برای گرفتن بهره بالا از مشتریان خواند و گفت: بانک های خصوصی راحت تر به مردم تسهیلات ارائه می کنند، اما سود آنها بسیار بالا است و باید برای خصوصی سازی بانک ها حتما چهار یا پنج بانک به صورت دولتی برای ارائه تسهیلات با نرخ بهره پایین تر به مردم به فعالیت خود ادامه دهند.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان این که بانک ها 70 درصد به فکر منافع خودشان هستند و توجهی به توسعه اقتصاد ملی ندارند، تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس برای برطرف کردن این معضل، در حال تصویب قانون توانمندی بانک ها برای افزایش توان مالی آنها است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet