عید سعید غدیرخم
1389/11/28 13:41:00
سرویس بین الملل
نماینده مردم بم:

مجالس اسلامی در وحدت آفرینی میان مسلمانان نقش موثری دارد

نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی وحدت را زمینه ساز رفاه، صلح و پیشرفت جهان اسلام دانست و خاطرنشان کرد: در این رابطه مجالس اسلامی نقش تاثیرگذاری را می‌توانند ایفا کنند.
مجالس اسلامی در وحدت آفرینی میان مسلمانان نقش موثری دارد نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی وحدت را زمینه ساز رفاه، صلح و پیشرفت جهان اسلام دانست و خاطرنشان کرد: در این رابطه مجالس اسلامی نقش تاثیرگذاری را می‌توانند ایفا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/59.jpg مجالس,اسلامی,در,وحدت,آفرینی,میان,مسلمانان,نقش,موثری,دارد Icana

"موسی غضنفرآبادی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت راجع به شرایط فرآهم آمده برای وحدت هرچه بیشتر مسلمانان با نقش آفرینی مجالس کشورهای اسلامی گفت: کشورهای اسلامی باید سطح روابط و همکاری‌ها میان خود را ارتقاء دهند و در این رابطه مجالس اسلامی نقش تاثیرگذاری را می‌توانند ایفا کنند.
وی افزود: کینه توزی‌ها و اختلاف افکنی‌های استکبارجهانی به سرکردگی آمریکا بین مسلمانان مسئله‌ای است که از مدت‌های مدیدی دنبال می‌شود و اکنون که موج بیداری اسلامی در تونس و مصر خود را نشان داده و می‌رود که کل منطقه را فرا بگیرد فضا بیش از پیش برای شکل گیری وحدت اسلامی مهیا شده است.
نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: خروش مردم مسلمان علیه سلطه جویی‌های غرب موجب وحشت نظام سلطه شده و آن‌ها از هر اقدامی جهت تفرقه افکنی استفاده می‌کنند تا منافعشان را در خاورمیانه به خطر نیفتد.
وی اضافه کرد: مجالس کشورهای منطقه باید نقش آفرینی بیشتری را در این عرصه از خود نشان دهند تا با تقویت مناسبات و روابط فی ما بین، همکاری‌های کامل تری را با یکدیگر به منصه ظهور رسانند. رسیدن به این مقصود نیاز به فراموش کردن کدورت‌های کوچک گذشته دارد تا در مسیر رفاه، صلح و پیشرفت گام بلندی برداشته شود.
نماینده مردم بم پیرامون وظیفه دولت‌ها در امر وحدت نیز خاطرنشان کرد: حکام دست نشانده باید از اتفاقی که برای حسنی مبارک افتاد درس بگیرند غرب فقط به فکر منافع خود هست و حتی حاضر نیست آن را فدای عناصر خدمتگذاری بکند که پای ننگین‌ترین معاهدات را به ضد مردم مظلوم فلسطین امضا کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet