خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1389/11/28 17:38:43
سرویس اقتصادی
حیات مقدم با اشاره به حضور رئیس جمهور اعلام کرد:

افتتاح 8 پروژه صنعتی پتروشیمی در بندر ماهشهر

نماینده ماهشهر، امیدیه و هندیجان از بهره برداری از ۸ طرح صنعتی پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر خبر داد و گفت: با حضور رئیس جمهور این طرح ها به بهره‌برداری رسید.
افتتاح 8 پروژه صنعتی پتروشیمی در بندر ماهشهر نماینده ماهشهر، امیدیه و هندیجان از بهره برداری از 8 طرح صنعتی پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر خبر داد و گفت: با حضور رئیس جمهور این طرح ها به بهره‌برداری رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/199.jpg افتتاح,8,پروژه,صنعتی,پتروشیمی,در,بندر,ماهشهر Icana

" خلیل حیات مقدم" به خبرنگار خانه ملت گفت: با راه اندازی این پروژه ها، ظرفیت صادرات محصولات پتروشیمی از بندرماهشهر سالانه بیش از 2 میلیون تن افزایش می‌یابد.

وی همچنین با اعلام تکمیل شدن طرح توسعه و ساخت برخی از پروژه‌های زیربنایی همچون اسکله جدید تخلیه و بارگیری محصولات پتروشیمی، افزود: با راه‌اندازی طرح توسعه اسکله‌های بندر ماهشهر، امکان پهلوگیری کشتی‌هایی با ظرفیت 45هزار تن در این منطقه صنعتی فراهم می‌شود.

یکی از اهداف ساخت و توسعه اسکله دوم محصولات پتروشیمی ماهشهر امکان صدورمحصولات مجتمع‌های جدید پتروشیمی در این منطقه اقتصادی همچون مجتمع اروند است.

پیش‌تر مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی،  با اعلام اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون با وجود تولید بنزین در برخی از واحدهای پتروشیمی میزان صادرات محصولات ازنظر وزنی هشت درصد و از نظر ارزشی 35 درصد رشد داشته است، گفته بود: در این مدت میزان فروش محصولات پتروشیمی به بازارهای داخلی هم حدود 32 درصد افزایش یافته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet