هدر اصلی
1389/11/28 20:59:24
سرویس سیاسی
رییس مجلس:

خاورمیانه در حال تنفس جدیدی خارج از یوغ امریکا است

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استراتژی آمریکا در منطقه با حمایت از دیکتاتورها در حال حرکت ارتجاعی است.
خاورمیانه در حال تنفس جدیدی خارج از یوغ امریکا است رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استراتژی آمریکا در منطقه با حمایت از دیکتاتورها در حال حرکت ارتجاعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/147.jpg خاورمیانه,در,حال,تنفس,جدیدی,خارج,از,یوغ,امریکا,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بعدازظهر امروز پنج‌شنبه 28 بهمن ماه، در دیدار هیات پارلمانی اسلوونی، با ابراز خرسندی از روابط پایدار، سنتی و روبه رشد فی‌مابین گفت: رویکرد ایران توسعه مناسبات دوستانه با اسلوونی و تداوم روند روبه رشد همکاری‌های در کشور در همه زمینه‌ها است.

علی لاریجانی تصریح کرد: باید از ظرفیت‌ها و مزیت‌های دو کشور برای توسعه مراودات دوستانه فی‌مابین به نفع دو ملت بهره گرفت.

لاریجانی در همین زمینه نقش مجالس و همکاری‌های پارلمانی را بسیار مهم برشمرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه با بیان این‌که منطقه در حال تنفس فضای جدیدی خارج از یوغ آمریکا است، افزود: استراتژی آمریکا در منطقه با حمایت از دیکتاتورها در حال حرکت ارتجاعی است.

وی تصریح کرد: تلاش‌های آمریکا برای هدایت اعتراضات مردمی در منطقه به جایی نخواهید رسید، چون شرایط منطقه تغییر کرده است، مردم منطقه با تجربه رفتار آمریکا در عراق و افغانستان با دید باز وارد صحنه شده‌اند.

بنابراین گزارش، " زماگو یلنچیچ" رییس گروه دوستی پارلمانی اسلوونی و ایران در مجلس اسلوونی نیز در این دیدار با اشاره به مناسبات دوستانه فی‌مابین گفت: در اسلوونی اشتیاق برای توسعه مناسبات همه جانبه با ایرانی وجود دارد و از صنعت داروسازی، تولید محصولات کشاورزی و همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی به عنوان مهمترین زمینه‌های توسعه مناسبات فی‌مابین یاد کرد.

رییس هیات پارلمانی اسلوونی همچنین در این دیدار با انتقاد از سیاست‌های آمریکا گفت: مردم هر کشوری حق دارند سرنوشت خود و نوع و شیوه زندگی خود را تعیین کنند، دموکراسی آمریکایی تنها دمکراسی در جهان نیست.

وی افزود: آمریکا با تاریخ کم، حق ندارد به سایر ملت‌ها با فرهنگ و تاریخ غنی چیزی را تحمیل کند.

رییس هیات پارلمانی اسلوونی با اشاره به تحولات منطقه افزود: آمریکا سعی می‌کند اجازه ندهد مردم مصر سرنوشت خود را تعیین کنند.

طرفین در این دیدار همچنین پیرامون چشم‌انداز تحولات اروپا تبادل‌نظر کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet