هدر اصلی
1389/11/29 18:00:38
سرویس فرهنگی
ملکشاهی ‌راد:

جشنواره‌های هنری فجردر اعتلای فرهنگی کشور نقش مؤثری داشته‌اند

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از گام‌های مؤثر برای اعتلای فرهنگ و هنر که از بدو انقلاب تاکنون برداشته شده جشنواره‌های فجر است که همچنان برای ارتقای سطح فرهنگی تأثیر دارد.
جشنواره‌های هنری فجردر اعتلای فرهنگی کشور نقش مؤثری داشته‌اند نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از گام‌های مؤثر برای اعتلای فرهنگ و هنر که از بدو انقلاب تاکنون برداشته شده جشنواره‌های فجر است که همچنان برای ارتقای سطح فرهنگی تأثیر دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/310.jpg جشنواره‌های,هنری,فجردر,اعتلای,فرهنگی,کشور,نقش,مؤثری,داشته‌اند Icana

"محمدرضا ملکشاهی‌راد" در گفت و گو با نشریه بامداد ضمن بیان این مطلب درباره برگزاری جشنواره‌های هنری فجر افزود: هنر وقتی رسانه‌ای می‌شود می‌تواند به کمک فرهنگ بیاید و پایه‌های آن‌را مستحکم کند. پاسخ به نیازهای فرهنگی و گسترش فرهنگ راهی جز استفاده از ابزارهای هنری و به‌ویژه هنر فراگیر ندارد. نظام اسلامی ما هم فرهنگی و دینی است و میراث ما آمیخته با فرهنگ و ادب و هنر است.

وی ادامه داد: نزدیک به 30 سال است که جشنواره‌های فیلم، تئاتر و موسیقی فجر برگزار می‌شود و هنرمندان داخلی و خارجی متقاعد شده‌اند که می‌توانند در راستای انقلاب اسلامی و میراث فرهنگی غنی‌مان، عرصه‌ای برای رقابت با جهانیان بیابند تا اندیشه ایرانی و اسلامی را به نمایش بگذارند.

ملکشاهی‌راد اظهار داشت: در این میان جشنواره فیلم فجر تأثیر گسترده‌‌تری داشته و در سنوات گذشته درخشش‌های خیلی خوبی از آن دیده‌ایم که نشانه بروز تفکر و ایده‌های نو بوده است و چهره‌های خلاق کسانی که توانایی گسترده در ساخت فیلم داشته‌اند را معرفی کرده است.

عضو کمیسیون عمران همچنین درباره کاندیداهای احتمالی وزارت ورزش که تا چندی دیگر رئیس‌جمهور باید فردی را برای این سمت و گرفتن رأی اعتماد به مجلس معرفی کند، گفت: از حالا نمی‌توان در این‌باره پیش‌بینی کرد اما انتظار آن است که وزیر ورزش افزون بر توانمندی و مدیریت، در بین ورزشکاران، پیشکسوتان و قهرمانان مقبولیت داشته باشد تا به ورزش قهرمانی بیشتر توجه شود و مشارکت قهرمانان را بیش از پیش داشته باشیم. همچنین وزیر ورزش و جوانان باید فضای فکری جوانان را بشناسد و شناخت دقیقی از مشکلات و عوارض اساسی ورزش داشته باشد.

وی افزود: به دلیل آن‌که عمده جمعیت را جوانان تشکیل می‌دهند تأسیس این وزارتخانه می‌تواند کمک بسیار خوبی برای این طیف گسترده باشد که البته تجربه نوینی خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet