ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/11/29 18:14:33
سرویس فرهنگی
نوروزی به خانه ملت خبر داد:

امر معروف و نهی از منکر به یک سازمان مستقل تبدیل می‌شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی از تصویب طرح تبدیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر به یک سازمان مستقل خبر داد.
امر معروف و نهی از منکر به یک سازمان مستقل تبدیل می‌شود عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی از تصویب طرح تبدیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر به یک سازمان مستقل خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/314.jpg امر,معروف,و,نهی,از,منکر,به,یک,سازمان,مستقل,تبدیل,می‌شود Icana

 

"حسن نوروزی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت از تبدیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر به یک سازمان مستقل خبر داد و گفت: بحث وزارتخانه شدن امر به معروف و نهی از منکر که در کمیسیون شوراها و امور داخلی در دست بررسی بود به اتمام رسید و کمیسیون تصویب کرد تا این ستاد تبدیل به یک سازمان مستقل شود.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس با بیان اینکه طرح پس از بررسی در هیت رئیسه در دستور کار مجلس قرار می گیرد، در خصوص چگونگی انتخاب رئیس این سازمان گفت: در صورت تصویب این طرح در صحن علنی مجلس رئیس سازمان امر به معروف و نهی از منکر توسط مقام معظم رهبری انتخاب می شود.

نوروزی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مسئله بسیار مهمی است که در اصل هشتم قانون اساسی کشور نیز به آن اشاره شده است، گفت: این اصل از قانون اساسی تاکنون مغفول مانده است و بسیاری از علما درخواست های زیادی را برای وزارتخانه شدن امر به معروف و نهی از منکر از مجلس داشته اند.

وی با بیان اینکه موافق وزارتخانه شدن ستاد امر به معروف و نهی از منکر بودم، گفت: به دلیل  آنکه ما در برنامه پنجم توسعه کاهش وزارتخانه های دولت را مقرر کرده ایم؛ بنابراین در حال حاضر تنها می توان ستاد امر به معروف را تبدیل به یک سازمان مستقل نمود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: سازمان شدن امر به معروف و نهی از منکر به عنوان قدم اول برای سازماندهی آن بسیار مفید است تا این ستاد قانون مدار شود.

نوروزی در خصوص مباحثی در رابطه با ادغام ستاد امر به معروف و نهی از منکر در یکی از وزارتخانه های موجود، گفت: درست است که امر به معروف و نهی از منکر یک کار فرهنگی است؛ اما برخی از موارد آن حکومتی است و در آن بحث هایی قضایی و حقوقی مطرح است؛ بنابراین اگر قرار باشد روزی این سازمان تبدیل به وزارتخانه شود بهتر است یک وزارتخانه مستقل باشد.

 همچنین "حسین سبحانی نیا" عضو هیت رئیسه مجلس در گفتگویی دیگر با خبرنگار خانه ملت درخصوص ارجاع طرح تصویب شده در کمیسیون شوراها و امور داخلی به هیت رئیسه مجلس گفت: این طرح هنوز به هئیت ریسه ارجاع داده نشده و مراحل تصوب طرح تنها در کمیسیون شوراها گذرانده شده است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان ساخت: پس از آنکه تصمیمات گرفته شده در کمیسیون شوراها در خصوص ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر در قالب طرح به هئیت رئیسه ارجاع داده شد و در هئیت رئیسه مورد بررسی قرار گرفت در صحن علنی مجلس مورد بررسی و رای نمایندگان قرار خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet