عید سعید غدیرخم
1389/12/07 13:56:15
سرویس اقتصادی
سازدار با انتقاد از واسطه‌گری در عقد قراردادهای نفتی تأکید کرد:

لزوم تغییر نگاه سیاسی مدیران صنعت نفت به نگاه تخصصی

عضو کمیسیون انرژی مجلس، از واسطه‌گری افراد غیرنفتی در صنعت نفت و همچنین عقد قرارداد با شرکت‌های چینی به بهانه وجود تحریم‌ها انتقاد کرد و گفت: مدیران صنعت نفت کشور، از داشتن نگاه سیاسی در این حوزه تخصصی پرهیز کنند.
لزوم تغییر نگاه سیاسی مدیران صنعت نفت به نگاه تخصصی عضو کمیسیون انرژی مجلس، از واسطه‌گری افراد غیرنفتی در صنعت نفت و همچنین عقد قرارداد با شرکت‌های چینی به بهانه وجود تحریم‌ها انتقاد کرد و گفت: مدیران صنعت نفت کشور، از داشتن نگاه سیاسی در این حوزه تخصصی پرهیز کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/885.jpg لزوم,تغییر,نگاه,سیاسی,مدیران,صنعت,نفت,به,نگاه,تخصصی Icana

"سیروس سازدار" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، از کمبود متخصصان در حوزه صنعت نفت کشور خبر داد و افزود: باید با حساسیت بیشتری به این موضوع نگاه کنیم و به کارشناسان بخش نفت اهمیت بیشتری بدهیم.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که مدیران صنعت نفت حساسیت لازم را در باره عملکرد کارکنان و کارشناسان صنعت نفت ندارند، از نحوه مدیریت صنعت نفت کشور انتقاد کرد.

سازدار یادآور شد: هر ضربه ای که در صنعت نفت می خوریم به علت حضور افراد غیرمتخصص و حضور دلالان در این زمینه است.

تحریم‌ها، بهانه است

وی تصریح کرد: نگاه مدیران به صنعت نفت کشور باید از نگاه سیاسی به نگاه تخصصی تغییر یابد و مدیران در تصمیمات خود به نظرات کارشناسان این حوزه توجه کنند.

وی با انتقاد از حضور شرکت های چینی در صنعت نفت کشور افزود: با توجه به این که استفاده از تکنولوژی شرکت‌های چینی در بلند مدت، صنعت نفت کشور را با مشکل روبه‌رو می کند، باید این بخش را از انحصار شرکت های چینی خارج کنیم.

این نماینده مردم در مجلس، موضوع تحریم ایران را بهانه مدیران صنعت نفت برای بهره گیری از شرکت های چینی در این زمینه برشمرد.

دلال‌بازی و واسطه‌گری؛ آسیب صنعت نفت

به گفته وی، با وجود تحریم‌های غرب علیه کشورمان، شرکت‌های توانمندی در داخل و در سطح بین‌الملل وجود دارند که آماده عقد قرارداد و اجرای پروژه در صنعت نفت ایران هستند، اما متأسفانه به علت وجود دلالان در این زمینه، مدیران تنها با شرکت های رده پایین چینی قرارداد می‌بندند.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس، از رشد دلال بازی در صنعت نفت کشور خبر داد و تصریح کرد: باید با تقویت مدیریت و باز بودن دست مدیران در زمینه صنعت نفت کشور و اخراج غیرنفتی ها از این بخش، از رشد دلالی جلوگیری و با آنها برخورد شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، از واسطه گری افراد غیرنفتی در عقد قراردادها میان شرکت ملی نفت ایران با کشور پاکستان خبر داد و حضور دلالان در صنعت نفت کشور را خطرناک برشمرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet