خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/12/01 08:08:25
سرویس سیاسی
ثروتی:

استانی شدن انتخابات به ارتقا جایگاه نمایندگان کمک می‌کند

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه استانی شدن انتخابات به ارتقا جایگاه نمایندگی کمک خواهد کرد، خاطرنشان ساخت: استانی شدن انتخابات کمک خواهد کرد که مردم افراد توانمند، کارآمد و کارشناسانی که دارای قدرت تصمیم گیری در سطوح ملی و منطقه‌ای هستند را به عنوان نماینده خود برگزینند.
استانی شدن انتخابات به ارتقا جایگاه نمایندگان کمک می‌کند نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه استانی شدن انتخابات به ارتقا جایگاه نمایندگی کمک خواهد کرد، خاطرنشان ساخت: استانی شدن انتخابات کمک خواهد کرد که مردم افراد توانمند، کارآمد و کارشناسانی که دارای قدرت تصمیم گیری در سطوح ملی و منطقه‌ای هستند را به عنوان نماینده خود برگزینند. https://cdn.icana.ir/d/019/285.jpg استانی,شدن,انتخابات,به,ارتقا,جایگاه,نمایندگان,کمک,می‌کند Icana
 
"موسی‌الرضا ثروتی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با مثبت ارزیابی کردن طرح استانی شدن انتخابات مجلس، اظهار داشت: نمایندگان باید جامع الشرایط باشند و هر اندازه از جایگاه بالاتری برخوردار باشند در ایفای وظایف نمایندگی موفق‌تر خواهند بود.
نماینده بجنورد، جاجرم، گرمه و سملقان  وظیفه اصلی نمایندگان را پیگیری امور زیربنایی و اساسی دانست و گفت: استانی شدن انتخابات کمک خواهد کرد که مردم افراد توانمند، کارآمد و کارشناسان که دارای قدرت تصمیم گیری در سطوح ملی و منطقه‌ای هستند را به عنوان نماینده خود برگزینند و از این طریق جایگاه نمایندگی نیز ارتقا خواهد یافت.
وی از مهمترین نقایص انتخابات فعلی را وابستگی به پیوندهای قومی، قبیله‌ای و نژادی دانست و تصریح کرد: متاسفانه مشاهده می شود که نماینده‌ای به دلیل اینکه گروه و یا قبیله حامی او اکثریت را در اختیار دارد چندین دوره به عنوان نماینده آن حوزه انتخاب می شود اما در شیوه استانی انتخابات دیگر وابستگی‌های محلی و قومی و نژادی تاثیر گذار نخواهد بود و مردم به دنبال نماینده ملی هستند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: نماینده ملی هم کسی است که فکر و توان خود را از امور کوچک و جزئی رها کرده و صرف قوانین ملی و کلی می کند که در مرحله اول به نفع مصالح کشور بوده  و بعد از آن منافع استان را تامین می کند.
ثروتی با تاکید بر اینکه در این شیوه نماینده از پشتوانه مردمی بیشتری برخوردار خواهد بود، خاطرنشان ساخت: نماینده نباید دوران نمایندگی خودر ا در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها صرف امور جزئی کند بلکه باید از طریق قانونگذاری و نظارت پیگیر امور کلان کشور باشد.
 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet