ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/12/19 15:30:34
سرویس اقتصادی
قادرى خبر داد:

تزریق سالانه 14 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملى برای توسعه بخش خصوصی

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: در برنامه پنجم توسعه کشور مصوب شده تا هر سال حدود ۱۴ میلیارد دلار از محل درآمدهاى نفتى و ارزى به صندوق توسعه ملى تزریق شود تا برای تقویت و توسعه سرمایه‏گذارى بخش‏هاى غیردولتى در اختیار بخش‏هاى خصوصى و غیردولتى قرار گیرد.
تزریق سالانه 14 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملى برای توسعه بخش خصوصی نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: در برنامه پنجم توسعه کشور مصوب شده تا هر سال حدود 14 میلیارد دلار از محل درآمدهاى نفتى و ارزى به صندوق توسعه ملى تزریق شود تا برای تقویت و توسعه سرمایه‏گذارى بخش‏هاى غیردولتى در اختیار بخش‏هاى خصوصى و غیردولتى قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/277.jpg تزریق,سالانه,14,میلیارد,دلار,به,صندوق,توسعه,ملى,برای,توسعه,بخش,خصوصی Icana

"جعفر قادرى" به روزنامه «فرهنگ جنوب» خوزستان گفت: در برنامه پنجم توسعه کشور مصوب شده تا هر سال حدود 14 میلیارد دلار از محل درآمدهاى نفتى و ارزى به صندوق توسعه ملى تزریق شود تا در اختیار بخش‏هاى خصوصى و غیردولتى قرار گیرد تا برای تقویت و توسعه سرمایه‏گذارى بخش‏هاى غیردولتى اقدامى عملى و مؤثر صورت گیرد؛ با این اقدام شاهد رشد و توسعه در بازار کسب و کار و اشتغال‌زایى خواهیم بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم تسریع در اجراى پروژه‏ها و طرح‏هاى اساسى و کلان در استان فارس افزود: فارس پتانسیل و ظرفیت‏هاى بسیار بالایى دارد و آماده خیزش اقتصادى است، اما شرایط مدیریتى مناسب نبوده و عملکرد و تلاش برخى مدیران در استان قابل دفاع نیست و اگر مسائل و اختلاف‏نظرهاى فعلى نباشد، میزان و آهنگ رشد و حرکت توسعه در فارس سرعت مى‏گیرد. 

وی با انتقاد از رفتار و اعمال نفوذ برخى در مسائل شهرى گفت: تنظیم و امضای تفاهم‏نامه با شهردارى برای تأمین ده‌ها میلیارد تومان به منظور احداث سالن اجلاس سران در شیراز منصفانه نبوده و حق و حقوق شهروندان را زیر سؤال مى‏برد زیرا تأمین اعتبار احداث این سالن باید از طریق بودجه‏هاى دولتى تأمین شود نه درآمدهاى شهردارى شیراز. 

قادرى با تشریح تحولات سه دهه در ایران اسلامى گفت: نگاهى به عمر 32 ساله و پرحادثه انقلاب اسلامى، بیانگر این موضوع است که دشمن نظام اسلامى هیچگاه از دشمنى و کینه‏توزى علیه انقلاب اسلامى غافل نبوده و مردم مؤمن و وفادار ایران نیز با حضور به موقع وهوشیارانه خود در صحنه، نشان دادند که هرگز از آرمان و اهداف امام و رهبرى و نظام اسلامى فاصله نگرفته و نسبت به توطئه‏ها و تهدیدات دشمنان غفلت نمى‏ورزند و حمایت و وفادارى خود را در صحنه‏هاى مختلف به اثبات رساندند. 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تشریح جایگاه و نقش ایران در منطقه و جهان گفت: کشور ایران با آن سابقه فرهنگى، اجتماعى و تاریخى و ظرفیت‏هاى فراوان، قبل از انقلاب اسلامى اسیر قدرتهاى زورگو، مستکبر و زیاده‏خواه قرارگرفته و مردم ایران به شدت تحقیر شده بودند اما با پیروزى انقلاب شکوهمند اسلامى در ایران تمام شرایط و معادلات تغییر کرد و ایران به نقطه اوج و اقتدار رسیدو آمریکا و استکبار جهانى تحقیر و زبون شدند. 

نایب رئیس کمیسیون اصل 44 همچنین اظهار کرد: بعد از انقلاب حرکت‏هاى خوبى انجام شد و در تمامى بخش‏ها ظهور کرد و در حال حاضر شاهد پیشرفت‏هاى سریــع در عرصه‏هاى مختلف هستیم که در بعد اقتصادى جایگاه ویژه‏اى پیدا کــرده‏ایم؛ امروز سرمایه‏گذاران و تجار و بازرگانان حرفى براى گفتن دارند و تجارت و اقتصاد و صادرات و تولید پیشرفت چشمگیرى دارد.

قادری با اشاره به تلاش‏هاى نظام اسلامى در مطــالعه، بررسى و سامان دهى یارانه‏ها از زمان دولت‏هاى سازندگى تاکنون گفت: هم دولت سازندگى و هم دولت اصلاحات به دنبال اجراى طرحى بودند که بتوانند یارانه‏ها را ساماندهى کنند، اما موفق نشدند و امروز که با همکارى و حمایت بین دولت، مجلس و مردم این طرح اجرا شده است، شفاف سازى فعالیت‏هاى اقتــصــادى، تأثـــیرگذارى سرمایــــه‏گذاران خـــارجى، بهینه‏سازى مصرف و عدالت محورى را مشاهده و تجربه مى‏کنیم.

وى با توجه به این که اصل 44 قانون اساسى موجب پیشگیرى از انحصارگرایى و تقویت بخش خصوصى مى‏شود، افزود: هدفمند کردن یارانه‏ها اجتناب‏ناپذیر است و با چارچوب‏هاى مشخص شده واگذارى مالکیت‏ها و مدیریت‏هاى دولتى به بخش خصوصى و غیردولتى تسریع مى‏شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محسبات مجلس یادآور شد: در اولویت قرار گرفتن عدالت اجتماعى، مشارکت مردم، اهمیت و فوریت امر اشتغال، امکان دسترسى همگان به فرصت‏ها و امکانات عمومى و اقتصادى و ایجاد امنیت و اطمینان براى سرمایه‏گذارى فرصت‏هایى است که فراهم شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet