عید سعید غدیرخم
1389/11/30 15:12:53
سرویس بین الملل
یادداشتی از سیداحمد لطفی

شورای نظامی همان حسنی مبارک است

"سیداحمد لطفی" نماینده اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به تحلیل وضعیت مصر پس از انقلاب مردم انی کشور و موانع پیش روی آنان پرداخته است.
شورای نظامی همان حسنی مبارک است "سیداحمد لطفی" نماینده اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به تحلیل وضعیت مصر پس از انقلاب مردم انی کشور و موانع پیش روی آنان پرداخته است. https://cdn.icana.ir/d/019/334.jpg شورای,نظامی,همان,حسنی,مبارک,است Icana

 متن یادداشت این نماینده مجلس که در هفته‌نامه "وقایع استان" مرکزی منتشر شده، به این شرح است:

با توجه به اینکه حسنی مبارک، حدود 30 سال در کشور اسلامی مصر به عنوان نماینده آمریکا و انگلیس و اسرائیل حکومت کرد و همیشه به دنبال سرکوب مسلمانان، به ویژه شیعیان بود، خوشبختانه توسط جنبش مردمی مصر سرنگون شد.

با این حال نگرانیهای درباره قیام مردم مصر وجود دارد که مردم این کشور باید نسبت به آن هشیار باشند.

مردم مصر باید هشیار باشند؛ زیرا این شورای نظامی، همان حسنی مبارک است و هیچ تغییری برای منطقه ایجاد نشده و اگر اخوان المسلمین و گروههای دیگر، نیروهای مبارک را از سازمانها، ادارات و ارتش پاکسازی نکنند، چیزی تغییر نکرده و فقط یک نفر رفته و فرد دیگری بر سر کار آمده است.

یکی از مشکلات اساسی مصر، فقدان رهبری است؛ زیرا اگر مردم این کشور، یک رهبر قوی داشتند، مشکلات کنونی برای هدایت مردم وجود نداشت. مردم در حال حاضر بلاتکلیف هستند؛ البته گروههای تازه فعال شده نسبتاً خوب عمل میکنند و اگر بتوانند شعارهای خود را محقق کنند و عوامل اصلی پشت پرده این جریانها را افشا کنند و به مردم معرفی کنند، موفقتر خواهند بود.

درباره مواضع دولت نهم و دهم در سیاست خارجی باید گفت که سیاست خارجی دولت احمدینژاد در مقایسه با دولتهای گذشته بسیار موفق بوده و با توجه به فشارهایی که از سوی آمریکا، 1+5 و ایادی آمریکا در این مدت به کشور ما وارد آورده اند، دولت کوتاه نیامده و بسیار خوب عمل کرده است.

در مجموع، دولت احمدینژاد در کلیات سیاست خارجی خوب عمل کرده و اگر در جزئیات هم مشکلاتی دارد، لازم نیست این مسائل رسانهای شود و باید در جلسات خصوصی با دوستان دولتی رفع شود. البته واکنش ایشان به برخی مسائل باید سرعت یابد تا از برخی جریانهای مهم در جهان، عقب نمانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet