خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/11/30 15:04:45
سرویس سیاسی
نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین:

اختلافات میان قوا نباید علنی شوند

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی درباره نظر مقام معظم رهبری پیرامون علنی نشدن اختلافات میان قوا گفت: بیانات مقام معظم رهبری از دو جنبه جای بررسی دارد.
اختلافات میان قوا نباید علنی شوند نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی درباره نظر مقام معظم رهبری پیرامون علنی نشدن اختلافات میان قوا گفت: بیانات مقام معظم رهبری از دو جنبه جای بررسی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/240.jpg اختلافات,میان,قوا,نباید,علنی,شوند Icana

"جواد صبور آقچهکندی" در گفتگو با هفته‌نامه "خبر اردبیل" افزود: اولین مورد از بیانات ایشان توصیه به مسئولان نظام است که آنها را متقاعد میکنند تا از رفتارهای اختلافانگیز دوری کرده و مشکلات را رسانهای نکنند. این مورد مانند دیگر دستورات ایشان برای سران سه قوه و مسئولان نظام واجبالاطاعه است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: اما جنبه دوم نیز این است که به تبع مورد اول، این مورد توسط همه نیروهای و کارکنان سه قوه تسری باید رعایت شود که رعایت نکردن آن به نوعی معصیت محسوب میشود.

وی با اشاره به حساسیت علنی نشدن اختلافات میان قوا تاکید کرد: مسئولان ما هم همیشه در این مورد آزمایش میشوند تا مردم بدانند که چه کسانی به حرفهای رهبری توجه میکنند و چه کسانی این اقدام را انجام نمیدهند. البته ما نیز از این به بعد این موضوع را با دقت بیشتری پیگیری خواهیم کرد.

جواد صبور درباره وظیفه نمایندگان مجلس در این ارتباط گفت: نمایندگان مجلس هم باید طوری امور را پیگیری کنند که کار را به استیضاح نکشند. میتوان این امر را با سوال یا تذکر انجام داد. نمونه چنین موردی را نیز در جلسه سهشنبه گذشته مجلس شاهد بودیم که یکی از نمایندگان سئوالی را از وزیر نیرو مطرح کردند و پس از آن نیز مصلحت ندانستند که در مقطع کنونی این سوال را رأیگیری کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین درباره وظیفه دیگر نهادها نیز یادآور شد: باید همه مراعات کنیم و متوجه اوضاع باشیم. مسئولان اجرایی، قضایی و قانونگذاری نباید کاری انجام دهیم که سران سه قوه از یکدیگر گلایهای را در رسانهها مطرح کنند.

وی درباره تأثیرات منفی بروز اختلافات میان قوا در اجتماع گفت: مقام معظم رهبری هم اختلاف بین قوا را بهخصوص در این برهه حساس که انقلابها در کشورهای اسلامی در حال خیزش است و همه امید این کشورها به ایران اسلامی است، حرام میدانند. در چنین وضعیتی کشور ما باید شاهد آرامش باشد و با پیروی از مقام معظم رهبری مسیر خود را ادامه دهد.

عضو کمیسوین اجتماعی با اشاره به تأثیرات منفی این امر در میان مردم نیز تاکید کرد: چنین موردی به طور حتم تأثیر سوئی در بدنه جامعه خواهد داشت. مردم نیز نسبت به این مسائل حساسیت دارند و واکنش جدی نشان میدهند. البته مردم ما در امر به معروف و نهی از منکر، به عنوان یک وظیفه شرعی و دینی، با جدیت دعمل میکنند و ما میبینیم که با عکسالعملهای خود به مسئولان تذکر میدهند و این واکنشها مورد توجه مسئولان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet