عید سعید غدیرخم
1389/11/30 14:23:51
سرویس سیاسی
نماینده قروه:

طرح نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد قبل از سال تصویب می‌شود

نماینده قروه در مجلس شورای اسلامی از بررسی دوباره طرح نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد در صحن علی خبر داد و گفت: در ۱۵ روزی که لایحه بودجه در کمیسیون‌های تخصصی بررسی می‌شود فرصتی بوجود می‌آید تا قبل از پایان سال این طرح در دستور کار صحن قرار گیرد.
طرح نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد قبل از سال تصویب می‌شود نماینده قروه در مجلس شورای اسلامی از بررسی دوباره طرح نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد در صحن علی خبر داد و گفت: در ۱۵ روزی که لایحه بودجه در کمیسیون‌های تخصصی بررسی می‌شود فرصتی بوجود می‌آید تا قبل از پایان سال این طرح در دستور کار صحن قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/346.jpg طرح,نظارت,بر,سازمان‌های,مردم,نهاد,قبل,از,سال,تصویب,می‌شود Icana

"سید عماد حسینی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت، راجع به طرح نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد (سمن) گفت: این طرح در گذشته با امضای ۸۰ نفر از نمایندگان به صحن آمد، اما به خاطر عدم دقت کافی در آن زمان، تعداد آراء به حد نصاب نرسید و از دستورکار خارج شد.
یکی از طراحان طرح نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد، تصریح کرد: مجدداً به دلیل اهمیت موضوع ۵۰ تن از وکلای ملت درخواست اعاده طرح مذکور را دادند که امید است در ۱۵ روزی که لایحه بودجه داخل کمیسیون‌های تخصصی بررسی می‌شود، فرصتی بوجود آید تا قبل از پایان سال طرح نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد در دستور کار صحن قرارگیرد.
وی افزود: با توجه به آنکه سال‌های مدیدی است که NGO‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) در ایران مشغول به کارند اما ساز و کار مشخص قانونی در رابطه با نحوه نظارت و حمایت از آن‌ها وجود ندارد.  

این نماینده مجلس هشتم، تصریح کرد: با این تفاسیر لازم است چارچوبی برای این سازمان‌ها طراحی شود که اثرگذاری آنها بر عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هدفمند و قانونی باشد.
چندی پیش طرح ناظر بر تاسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد (غیر دولتی) با ۶۵ رای موافق؛ ۲۴ رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع نمایندگان در مجلس رد شده بود.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet